“W 8 z 10 meczów zdobylibyśmy remis[..] Legia broniła się bardzo dobrze.”- Schmeichel chwali polski zespół.

Opublikowane 30 września 2021, 21:42
przez Kuba Olas
0
0

Legia Warszawa zaskoczyła wszystkich wygraną z angielskim Leicester City. Warszawska drużyna pokonała team z Premier League 1:0. W pomeczowym wywiadzie bramkarz “Lisów” pochwalił Mistrza Polski.

W 31. minucie drugiego starcia Legii w Lidze Europy, Mahir Emreli wyprowadził na prowadzenie polską drużynę. Taki wynik pozostał już do końca meczu, choć spotkanie było pełne ekscytujących akcji z których mogły paść bramki.

Po meczu Duńczyk Peter Schmeichel w rozmowie z TVP Sport, podzielił się swoimi przemyśleniami. Według zawodnika Leicester mieli oni dużą szansę na remis.

” Początek nie był taki jaki chcieliśmy, ale kończyliśmy z przytupem. Myślę że w 8 z 10 meczów jak ten zdobylibyśmy remis z taką ilością szans które wykreowaliśmy. Dzisiaj nie było to nam po prostu pisane. Legia broniła się bardzo bardzo dobrze i wygrali, więc brawo dla nich. “

Zapytany czy Warszawiacy ich zaskoczyli swoją postawą, odpowiedział przecząco.

Zagrali dokładnie tak jak sobie wyobrażaliśmy, my za to nie graliśmy jak to sobie zaplanowaliśmy. “ – powiedział bramkarz gości.

“Zmieniliśmy coś w przerwie, co widać było w drugiej połowie, lecz jednak czegoś nam zabrakło. Legia to dobra drużyna, myślę że jeśli ktoś uważa inaczej, to nie ogląda piłki nożnej.”

Peter Schmeichel docenił też polskich kibiców, i wspomniał jak ważne są dla niego takie wieczory z europejską piłką

” Fantastyczna atmosfera, kibice byli niesamowici. Przez ten cały czas w pandemii brakowało nam fanów, więc teraz wrócić i mieć taką atmosferę podczas nocy europejskich gier – o to w tym wszystkim chodzi. “

Legia prowadzi po dwóch meczach w swojej grupie rozgrywek Ligi Europy. Zajmuje pierwsze miejsce z sześcioma punktami, następny jest Spartak Moskwa z trzema. Dwa ostatnie miejsca zajmuje Napoli i Leicester z jednym punktem.