poniedziałek, 16 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaSousa zaskakująco o Lewandowskim! Ma rację?

Sousa zaskakująco o Lewandowskim! Ma rację?

Paulo Sousa udzielił ciekawego wywiadu dla niemieckiego magazynu „Kicker”. Pojawił się w nim wątek dotyczący Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski jest obecnie najważniejszym ogniwem polskiej reprezentacji i co do tego raczej nikt nie ma wątpliwości. Paulo Sousa, podejmując się wyzwania, jakim jest prowadzenie naszej narodowej reprezentacji, również był tego świadomy i dlatego chciał lepiej poznać polskiego gwiazdora. Tym bardziej że śledząc mecze polskiej kadry, odnosił wrażenie, że kapitan naszej reprezentacji jest mocno sfrustrowany grą swoich kolegów.

W wywiadzie dla magazynu „Kicker” Sousa wspomniał o ich pierwszym spotkaniu. Co ciekawe, stwierdził również, że Lewy wydawał mu się nieszczęśliwym zawodnikiem.

Fot. YouTube / Screenshot

Paulo Sousa: Robert jest kapitanem i liderem drużyny. Chciałem poznać go lepiej i zastanowić się, co sprawi, że byłby w kadrze równie zadowolony, jak w klubie. Wydawał mi się nieszczęśliwym zawodnikiem. Zależało mi na tym, by poznać przyczyny i dowiedzieć się, co dzieje się w jego głowie. Także po to, żebyśmy mogli przemyśleć, co możemy razem zbudować. Poprzez Roberta chciałem też poznać polską mentalność i zastanowić się, jak jego sukcesy z Bayernem przenieść na podłoże reprezentacyjne.

Pochodzący z Portugalii Paulo Sousa odniósł się również do zbliżającego się rozstrzygnięcia plebiscytu „Złotej Piłki”. Jego zdaniem powinien otrzymać ją właśnie kapitan polskiej kadry. Sousa uważa, że Lewandowski podtrzymał poziom z 2020 roku, a ponadto jest bardziej regularny od swoich głównych konkurentów, czyli Ronaldo i Messiego.

Źródło: Interia

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze