Kolejna porażka Legii! Tym razem podczas próby ataku na kibiców Polonii Warszawa (VIDEO)

fot. Twitter / Ultras Enigma Facebook
Opublikowane 13 listopada 2021, 15:52
przez FW
0
1
6 komentarzy

To kolejna porażka Legii Warszawa. Tym razem nie chodzi jednak o aspekty czysto sportowe, a o działania sympatyków klubu.

Dzisiejszego dnia doszło do konfrontacji kibiców Legii Warszawa z fanatykami Polonii Warszawa, którzy jechali na mecz do Legionowa. Cała sytuacja wydarzyła się przed wyjazdem, a konkretnie na zbiórce „Czarnych Koszul”.

Na zbiórkę Polonii Warszawa postanowili zawitać kibice Legii. Nie pojawiły się żadne oficjalne komunikaty grup kibicowskich obu drużyn, lecz z przesłanej do nas relacji wynika, że próbę ataku przeprowadziło około 30 Legionistów.

Niestety ta akcja nie wyszła im na dobre, ponieważ naprzeciwko ich stanęło około 80 sympatyków Polonii. Legioniści, którzy z racami w rękach pojawili się pod stadionem Polonii nagle zaczęli uciekać, a dla kilku osób ta konfrontacja nie skończyła się dobrze.

Mecz pomiędzy Legionovią, a Polonią rozpoczął się o godzinie 13:00. Spotkanie po zaciętej rywalizacji zakończyło się remisem 1:1. Debiutancką bramkę dla Polonii zdobył Marcin Pieńkowski.

Kibice Polonii pojawili się jeszcze na Starówce w Warszawie, gdzie świętowali 110-lecie klubu.

Tam było spokojnie, ponieważ całość dokładnie zabezpieczali funkcjonariusze policji.

Nagranie spod stadionu Polonii:

Całą sytuację również skomentowali kibice Polonii Warszawa z grupy Ultras Enigma.

Zbieramy się pod Polonią w ok. 115 osób, ze zbiórki udajemy się z flagą Duma Stolicy na Starówkę żeby dalej świętować 110-lecie Polonii Warszawa. Po odpaleniu rac momentalnie zjeżdżają się ci co zawsze. Około 70 osób zostaje otoczonych (reszcie udało się zerwać), spisywanie, mandaty. Po godzinie czasu zostajemy puszczeni i wracamy w kierunku stadionu. Pod samą Polonią wysypuje się Legia w ok. 30 osób, rzucając w naszym kierunku race. Ruszamy w ich stronę w ok. 50 osób. Starcie zdecydowanie na naszą korzyść. – czytamy na profilu Facebookowym.

Źródło: Ultras Enigma / Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments