Zespół Klicha rozbity! Widoczna różnica klas

Opublikowane 14 grudnia 2021, 22:55
0
0

Manchester City na Etihad Stadium ograł Leeds United aż 7:0. Mateusz Klich pojawił się na boisku w 38. minucie. Polak nie zapobiegł jednak wydarzeniom jakie miały miejsce w drugiej połowie spotkania.

Wynik w 7. minucie otworzył Phil Foden. Po 13. minutach gry było już 2:0, ponieważ na listę strzelców wpisał się jeszcze Jack Grealish. Po nieco ponad pół godziny gry Kevin De Bruyne dał Obywatelom trzecią bramkę.

Mateusz Klich pojawił się na boisku w 38. minucie spotkania. Polak zmienił Jamie Shackletona. Leeds było jednak bezradne. W pierwszej połowie oddali tylko jeden strzał.

Po powrocie na boisko szybko, bo już w 49. minucie Riyad Mahrez strzelił kolejną bramkę. W 62. minucie drugi raz tego dnia na listę strzelców wpisał się Kevin De Bruyne.

To nie był jednak koniec cierpień Leeds United. John Stones w 74. minucie dał Obywatelom szóstą bramkę, a Nathan Ake cztery minuty później dołożył bramkę numer siedem!

Dla liderującego Manchesteru City to 13 wygrana w tym sezonie Premier League. Leeds przegrało po raz siódmy i plasuje się obecnie na 15 miejscu.

Manchester United – Leeds United 7:0
Bramki: 8′ Foden, 13′ Grealish, 32′, 62′ De Bruyne, 49′ Mahrez, 74′ Stones, 78′ Ake