(VIDEO) Co za zwrot akcji w półfinale Superpucharu Hiszpanii! Atletico odpada w dramatycznych okolicznościach

fot: Youtube
Opublikowane 13 stycznia 2022, 21:57
0
0

Atletico Madryt przegrał swój półfinałowy mecz o Superpuchar Hiszpanii z Athletico Bilbao. Podopieczni Diego Simeone wygrywali, lecz ostatecznie przegrali spotkanie 1:2.

Mecz mógł rozpocząć się z wysokiego C, bo już w pierwszej minucie meczu Joao Felix skierował piłkę do bramki, lecz jego trafienie nie zostało uznane ze względu na spalony.

W dalszej części pierwszej odsłony najbliżej trafienia był Inaki Wiliams, lecz jego strzał wyłapał Jan Oblak.

W drugiej połowie działo się więcej, a worek z bramkami otworzył…Unai Simon. Bramkarz Athletico niefortunnie interweniował i wbił futbolówkę do własnej bramki.

Baskowie atakowali i w końcu dopięli swego. W 77. minucie Iker Muniain dośrodkował piłkę w pole karne, a Yeray Alvarez zamienił to dogranie na gola!

Athletic poszedł za ciosem i już cztery minuty później cieszył się z prowadzenia. Nico Williams był tym, który wbił futbolówkę do bramki strzeżonej przez Oblaka.

Wynik już się nie zmienił i to Baskowie po wygranej 2:1 nad Atletico zagrają w finale Superpucharu. Ich rywalem będzie Real Madryt, który wczoraj ograł po dogrywce Barcelonę.

Finał Superpucharu Hiszpanii odbędzie się w niedzielę o godzinie 19:30.