(VIDEO) Strzelanina w Barcelonie! Trafienie Alby zaprze Ci dech w piersiach!

Opublikowane 6 lutego 2022, 18:09
0
0

W hicie 23. kolejki rozgrywek LaLigi FC Barcelona podejmowała na Camp Nou Atletico Madryt. Duma Katalonii pewnie ograła ekipę Rojiblancos. Wynik 4:2 był najwyższym od 2009 roku, kiedy to w pojedynku Barcelony z Atletico padło 7 goli.

Zawodnicy nie czekali długo z otworzeniem wyniku spotkania. Już po ośmiu minutach gry Yannick Carrasco cieszył się z trafienia. Dobrym zagraniem obsłużył go Luis Suarez.

Dwie minuty później odpowiedziała Barcelona. Dani Alves dograł górną piłkę do Jordiego Alby, a ten popisał się świetnym wolejem i wyrównał stan rywalizacji.

W 21. minucie meczu Adama Traore wpadł w pole karne Atletico i dośrodkował piłkę, do której najlepiej ustawił się Gavi.

Barcelona jeszcze przed przerwą zdołała podwyższyć swoje prowadzenie. W 43. minucie rywalizacji piłkę do bramki Atletico z bliska wbił Ronald Araujo.

Po zmianie stron Duma Katalonii nie zamierzała zwalniać. Już w 49. minucie Gavi obsłużył Daniego Alvesa, a ten idealnie nabiegł na piłkę i skierował ją pomiędzy słupki bramki strzeżonej przez Jana Oblaka.

Gola swojej byłej drużynie w 58. minucie meczu strzelił Luis Suarez. Urugwajczyk głową zmienił tor lotu piłki posłanej przez Jose Gimeneza.

W 61. minucie swój debiut w barwach Barcelony zaliczył Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk zmienił drugi nowy nabytek Blaugrany czyli Adama Traore.

Duma Katalonii od 69. minuty musiała radzić sobie w osłabieniu. Wszystko przez czerwoną kartkę, jaką obejrzał Dani Alves. Mimo starań Rojiblancos wynik spotkania w kolejnych minutach nie uległ już zmianie.

FC Barcelona – Atletico Madryt 4:2 (3:1)
Bramki: 10′ Alba, 21′ Gavi, 43′ Araujo, 49′ Dani Alves – 8′ Carrasco, 58′ Suarez

Wybrane bramki z meczu Barcelona – Atletico:

Blaugrana dzięki temu zwycięstwu przeskoczyła w ligowej tabeli Atletico Madryt. Rojiblancos obecnie plasują się na piątej lokacie i ich udział w następnej edycji Ligi Mistrzów stoi pod znakiem zapytania.

Barcelonę w przyszłym tygodniu czeka kolejny arcyważny mecz, ponieważ zagra ona derbowy pojedynek z Espanyolem. Atletico Madryt będzie miało okazję odbić sobie tę klęskę podczas meczu z Getafe.