Piątek, 26 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Poznańska lokomotywa przejechała Słoniki z Niecieczy! Zobacz bramki z meczu

fot: YouTube
Opublikowane 12 lutego 2022, 21:51
0
0

Lech Poznań nie dał najmniejszych szans Termalice i ograł ją aż 5:0! Kolejorz tym samym zaliczył siódme domowe zwycięstwo z rzędu.

Strzelanie w 18. minucie rozpoczął Mikael Ishak. Szwed wykorzystał dośrodkowanie Kristoffera Velde i głową skierował piłkę do bramki Termaliki.

Nie minęło pół godziny meczu, a Lech prowadził już 2:0. Tym razem Dani Ramirez obsłużył podaniem Jakuba Kamińskiego. Ten nie zastanawiając się zbyt długo, huknął mocno tuż pod poprzeczkę i pokonał Tomasza Loskę.

Termalica była nieco stłamszona, lecz też szukała swoich szans. Słoniki w pierwszej połowie oddały siedem strzałów na bramkę Lecha, z czego tylko jeden celny.

W 36. minucie po dynamicznej akcji przyjezdnych przed dogodną szansą na gola znalazł się Mateusz Grzybek. Udało mu się nawet zwieść jednego z Lechitów, lecz potem przy oddawaniu strzału nie trafił w piłkę.

Tuż przed przerwą Kolejorz wystosował kolejny cios. Dani Ramirez przejął piłkę w polu karnym Termaliki, po czym oddał strzał, który dał Lechowi prowadzenie 3:0!

Po przerwie Lech mógł pozwolić sobie na bardziej swobodną grę. Już w 48. minucie przed dobrą szansą na kolejną bramkę stanął Dawid Kownacki.

W 55. minucie Kolejorz świetnie rozegrał rzut wolny i finalnie Jakub Kamiński wystawił piłkę Bartoszowi Salomonowi, który skierował ją do bramki gości.

W kolejnych minutach spotkania swoją okazję miał jeszcze Ramirez, lecz niepotrzebnie wdał się on w drybling. Niedługo potem w zamieszaniu w polu karnym zwycięską ręką wyszedł Loska. Wynik spotkania w 85. minucie ustalił Dawid Kownacki. Asystował mu Ba Loua.

Lech Poznań – Termalica Nieciecza 5:0 (3:0)
Bramki: 18′ Ishak, 27′ Kamiński, 44′ Ramirez, 55′ Salamon
, 85′ Kownacki

W przyszłym tygodniu Lech Poznań pojedzie do Gdańska, gdzie zmierzy się z Lechią. Termalikę czeka natomiast kolejny trudny pojedynek. Tym razem Słoniki będą gościć u siebie ekipę Legii Warszawa.