Sobota, 18 Maja, 2024

(VIDEO) Zabawa Warty w Lubinie! Zobacz gole ze spotkania. Relacja z meczu Zagłębie – Warta

Opublikowane 18 marca 2022, 19:54
0
0

Zagłębie Lubin zostało rozbite na własnym obiekcie przez Wartę Poznań. Miedziowi przegrali aż 0:4. Spotkanie zostało ułożone przez Zielonych już w pierwszej połowie.

Składy wyjściowe Zagłębia i Warty:

Warta pierwsze ostrzeżenie dała Zagłębiu w 18. minucie, kiedy to Adam Zrelak główkował, a piłkę nad poprzeczką przeniósł Kacper Bieszczad. Minutę później sentymentów już nie było i Adam Zrelak wykorzystał kiks Jakuba Kiełba, który chciał strzelić, a ostatecznie dośrodkował na jego głowę.

Nie minęło pięć minut, a Bieszczad był zmuszony wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Strzał Franka Castanedy został zablokowany przez defensorów Miedziowych, którzy jednak nieco zlekceważyli Miguela Luisa, a ten wykorzystał to, pakując futbolówkę do siatki z ostrego kąta!

Castaneda mógł trafić do bramki Zagłębia w 33. minucie, ale tym razem pewnie zainterweniował Kacper Bieszczad. Golkiper Zagłębia nie zdołał jednak uchronić swojej ekipy już minutę później, kiedy to Adam Zrelak wykorzystał dogranie Miguela Luisa.

Piotr Stokowiec na drugą odsłonę spotkania wprowadził aż czterech nowych zawodników, nie zdołali oni jednak odmienić tego niekorzystnego wyniku. Co więcej, Warta miała kolejne dwie okazje do podwyższenia wyniku. Najpierw spudłował jednak Zrelak, a chwilę później Castaneda.

Mimo wszystko przyjezdni i tak dopięli swego i w 82. minucie ostatecznie zamknęli mecz. Jakub Żubrowski stracił piłkę i w sytuacji sam na sam znalazł się Frank Castaneda, który pewnie wykorzystał ten prezent i podwyższył wynik na 0:4.

Zagłębie Lubin – Warta Poznań 0:4 (0:3)
Bramki: 19′, 33′ Zrelak, 23′ Luis, 82′ Castaneda

W kolejce po przerwie reprezentacyjnej Zagłębie zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Warta Poznań w Grodzisku podejmie Raków Częstochowa.