(VIDEO) Baraże MŚ 2022: Wszystko jasne! To z nimi Polacy zagrają w finale baraży!

Opublikowane 24 marca 2022, 23:17
0
0

Reprezentacja Szwecji pokonała po dogrywce Czechów 1:0 i zameldowała się w finale baraży o Mistrzostwa Świata 2022. 29 marca na Stadionie Śląskim Szwedzi zmierzą się z reprezentacją Polski. Zwycięzca tego meczu pojedzie do Kataru.

Szwedzi starali się od razu zdominować Czechów, lecz ci przetrwali napór gospodarzy. W 11. minucie po jednej z pierwszych akcji przyjezdnych piłka znalazła się w siatce! Zawodnikiem, który wpakował piłkę do bramki Szwedów, był Jan Kuchta. Arbiter Michael Oliver po analizie VAR nie zdecydował się jednak uznać tego gola z racji na wcześniejszy faul.

W 27. minucie Kuchta ponownie stanął przed szansą zdobycia bramki. Tym razem nie zdołał on jednak strzelić celnie, a posłana przez niego piłka przeszła tuż obok słupka.

Chwilę później to Szwedzi mieli okazję do otworzenia wyniku. Dejan Kulusevski otrzymał obiecującą piłkę, ale podobnie jak Kuchta strzelił niecelnie. Tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony meczu Tomasa Vaclika strzałem z dystansu mógł pokonać Emil Forsberg.

o zmianie stron gra po obu strona znacznie się zaostrzyła. Po upływie niespełna 15 minut trzy żółte kartki obejrzeli piłkarze reprezentacji Szwecji. Następnie to Czesi zostali dwukrotnie ukarani żółtymi kartonikami.

Mecz nabrał tempa dopiero od 80. minuty. Najpierw Daniel Sundgren uderzył groźnie głową po wrzutce z rzutu rożnego, a chwilę później Jan Kuchta przymierzył minimalnie obok słupka bramki Szwedów. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową miał na swojej nodze Milan Havel. Reprezentant Czech po dośrodkowaniu Soucka jednak fatalnie skiksował!

Na początku pierwszej połowy dogrywki Szwedzi byli bliscy zdobycia gola. Dejan Kulusevski świetnie wypatrzył Robina Quaisona i posłał do niego piłkę. Ten uderzył z główki, ale trafił w światło bramki.

Co nie udało mu się w pierwszej odsłonie dogrywki, udało się już w drugiej. W 110. minucie Szwedzi przeprowadzili szybką i składną akcję. Alexander Isak zgrał piłkę właśnie do Quaisona, a ten z bliskiej odległości pokonał golkipera reprezentacji Czech.

Szwecja – Czechy 1:0 (0:0, 0:0)
Bramki: 110′ Quaison

Mecz Polska – Szwecja rozpocznie się we wtorek 29 marca o godzinie 20:45. Zwycięzca tego spotkania zagra na tegorocznych mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze.