(VIDEO) Pierwszy triumf Brzęczka! Biała Gwiazda z ważnymi punktami. Zobacz bramki z meczu Wisła – Górnik

fot: Screenshot
Opublikowane 10 kwietnia 2022, 16:53
0
0

Wisła Kraków ograła 4:1 Górnik Zabrze. To pierwsza wygrana Białej Gwiazdy pod wodzą Jerzego Brzęczka. Krakowski zespół zyskał ważne punkty w kontekście dalszej walki o utrzymanie w lidze.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze składy:

Kibice gospodarzy tuż po pierwszym gwizdku zaprezentowali oprawę “Jeszcze będzie pięknie”. Tego dnia na stadionie zameldowało się 17 135 widzów.

W Krakowie zameldowała się także duża grupa sympatyków Górnika Zabrze. Przy Reymonta zjawili w liczbie 1600 osób.

Górnik Zabrze zdołał zdominować Wisłę w pierwszych minutach spotkania, lecz nie dał rady zamienić swojej przewagi na bramkę. Biała Gwiazda odgryzła się przyjezdnym w 23. minucie, kiedy to wywołała spore zamieszanie w polu karnym zabrzan. Z opresji obronną ręką wyszedł jednak Daniel Bielica i defensorzy Górnika.

W 26. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Bartosz Nowak. Obsłużony świetnym prostopadłym podaniem od Lukasa Podolskiego w sytuacji sam na sam próbował przelobować Pawła Kieszka, lecz posłał futbolówkę niewiele obok słupka.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Wisła Kraków zdobyła bramkę do szatni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Michala Skvarkę nieszczęśliwie interweniował Piotr Krawczyk.

Górnik odpowiedział w 51. minucie. Paweł Kieszek wypiąstkował przed siebie wrzuconą z boku futbolówkę, a ta wpadła wprost pod nogi Lukasa Podolskiego, który huknął z pierwszej piłki, dając wyrównanie swojej drużynie.

Chwilę później Wisła mogła być ponownie na prowadzeniu, lecz Dor Hugi, który otrzymał piłkę od Elvisa Manu, przegrał pojedynek sam na sam z Bielicą! W 67. minucie gospodarze jednak mogli cieszyć się z bramki. W akcji wzięli udział wprowadzeni siedem minut wcześniej Giorgi Citaszwili oraz Stefan Savić. Ten pierwszy podał do tego drugiego, który znalazł sobie nieco miejsca tuż za polem karnym Górnika i przymierzył na tyle dobrze, że pokonał Daniela Bielicę.

W 74. minucie po interwencji Daniela Bielicy w polu karnym padł Luis Fernandez. Sędzia Daniel Stefański wskazał na jedenasty metr. Do karnego podszedł sam poszkodowany, który ze spokojem zamienił go na kolejną bramkę dla Wisły.

W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Nikola Kuveljić. Serb wykorzystał podanie Stefana Savicia.

Wisła Kraków odniosła pierwszą wygraną pod wodzą Jerzego Brzęczka. Biała Gwiazda nadal pozostaje na 16. miejscu, lecz zmniejszyła swoją stratę do bezpiecznej strefy. Obecnie traci 2 oczka do Śląska (jeden mecz mniej), oraz 3 punkty do Zagłębia Lubin

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 4:1 (1:0)
Bramki 43′ Krawczyk (sam.), 67′ Savić, 76′ Luis Fernandez (kar.), 90 + 4′ Kuveljić – 51′ Podolski

W następnej kolejce Wisła Kraków uda się do Wrocławia na mecz ze Śląskiem. Górnik Zabrze podejmie u siebie Lechię Gdańsk.

Jan Urban porównał to spotkanie z meczem w Płocku. Jerzy Brzęczek swoją pierwszą wygraną z Wisłą postanowił zadedykować jednemu z graczy.