(VIDEO) Strzelanina w Lubinie! Górnik wreszcie zdołał wygrać. Zagłębie skomplikowało swoją sytuację!

Opublikowane 22 kwietnia 2022, 22:23
0
0

Osoby, które zdecydowały się obejrzeć mecz Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze z pewnością nie żałowały. W spotkaniu padło aż 6 bramek, a zwycięstwo po serii trzech porażek odniósł Górnik Zabrze.

Mecz z “wysokiego C” rozpoczęli gracze Górnika, którzy zdołali wyjść na prowadzenie już w 3. minucie spotkania! Dariusz Pawłowski świetnie wypatrzył Krzysztofa Kubicę i posłał do niego górną piłkę, którą ten strzałem z głowy zamienił na gola.

11. minuta przyniosła kolejną bramkę. Tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Mateusz Cholewiak, a na wolnym polu pokazał się Dariusz Pawłowski. Zawodnik Górnika uderzył mocno i wpakował piłkę między słupki Zagłębia.

W 26. minucie Filip Starzyński dał jeszcze nadzieje Zagłębiu. Zawodnik gospodarzy podjął się indywidualnej akcji i sprawnie przeszedł przez defensywę zabrzan. Następnie uderzył, lecz jego strzał odbił Sandomierski. Przy dobitce golkiper Górnika nie miał już jednak nic do powiedzenia.

Przyjezdni drugą połowę zaczęli tak samo, jak pierwszą, a mianowicie od zdobycia bramki. Krzysztof Kubica odnalazł wbiegającego w pole karne Piotra Krawczyka, a ten sprytnym płaskim strzałem pokonał Hładuna.

Niedługo potem było już 1:4! Swój udział przy bramce ponownie miał Dariusz Pawłowski, który pognał prawą flanką, a na koniec dorzucił piłkę do Bartosza Nowaka. Ten zdążył ją sobie jeszcze przyjąć, a następnie oddać skuteczny strzał.

To jednak nie był koniec bramek w Lubinie! 59. minuta przyniosła rzut karny za zagranie ręką przez Krzysztofa Kubicę. Do piłki podszedł Patryk Szysz i nie pomylił się, zmniejszając dystans do Górnika.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 2:4 (1:2)
Bramki: 26′ Starzyński, 59′ Szysz (kar.) – 3′ Kubica, 11′ Pawłowski, 47′ Krawczyk, 52′ Nowak

Wszystkie bramki z meczu:

Jeżeli w poniedziałek Wisła Kraków wygra swój mecz, wtedy Zagłębie spadnie na 16. miejsce. Górnik niezależnie od innych wyników pozostanie na 9. lokacie.

Zagłębie Lubin w następnej kolejce na własnym boisku podejmą Lechię Gdańsk. Górnik Zabrze przy Roosevelta zmierzy się z Radomiakiem Radom.