(VIDEO) Huśtawka nastrojów w Szczecinie! Pogoń wygrywa mimo osłabienia!

Opublikowane 24 kwietnia 2022, 19:27
0
0

Pogoń Szczecin mimo przeciwności losu zdołała wygrać 3:1 z Legią Warszawa. Portowcy nie ustają w walce o mistrzostwo Polski. Drużyna Kosty Runjaicia cały czas do Lecha i Rakowa traci jednak cały czas 3 punkty.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa składy wyjściowe:

W pierwszej połowie więcej z gry miała Pogoń Szczecin. Portowcy w 26. minucie zdołali potwierdzić swoją przewagę i wyjść na prowadzenie. Wahan Biczachczian wznowił grę z rzutu rożnego, a posłana przez niego piłka zrobiła wiele zamieszania w polu karnym Legionistów.

Sytuację próbował uratować Richard Strebinger, lecz na piątym metrze czekał już Luka Zahović, który uniemożliwił dalsze wybicie piłki, a następnie sam skierował ją do siatki Wojskowych.

Pogoń po bramce oddała nieco pola Legii, co przyniosło dla nich opłakane skutki. W 38. minucie Josue wrzucił futbolówkę z rzutu rożnego. Duży błąd popełnił Dante Stipica, który źle obliczył tor lotu piłki i minął się z nią. To zaskoczyło Damiana Dąbrowskiego, który został trafiony piłką, a ta niefortunnie wturlała się do bramki Portowców!

Wydawało się, że druga połowa lepiej ułoży się dla Legii Warszawa. W 51. minucie Benedikt Zech dopuścił się faulu na wychodzącym do sytuacji sam na sam Pawle Wszołku. Sędzia Marciniak po analizie sytuacji ukarał go czerwoną kartką.

Grająca w osłabieniu Pogoń zdołała jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Abu Hanna, próbując wybić futbolówkę, posłał ją pod nogi Luki Zahovicia, a ten przymierzył udanie z okolic piętnastego metra.

Portowcy poszli za ciosem i w 68. minucie było już 3:1. Kamil Grosicki podprowadził piłkę pod pole karne Legii, a następnie płaskim uderzeniem pokonał Strebingera!

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 3:1 (1:1)
Bramki: 26′, 62′ Zahović, 68′ Grosicki – 38′ Dąbrowski (sam.)

Pogoń swój następny mecz rozegra dopiero 7 maja. Rywalem Portowców będzie Śląsk Wrocław. Legia Warszawa 30 kwietnia pojedzie na mecz ze Stalą Mielec.