czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaJest decyzja w sprawie kontrowersyjnego przepisu na finał Pucharu Polski! Kibice nie...

Jest decyzja w sprawie kontrowersyjnego przepisu na finał Pucharu Polski! Kibice nie będą zadowoleni

Fani, którzy przybędą na Stadion Narodowy w celu obejrzenia i dopingowania swojego ulubionego zespołu w finale Pucharu Polski nie będą mogli wnieść na stadion flag większych niż 2m x 1,5m. Odwołanie się od tej decyzji przez PZPN zostało odrzucone!

Prezydent Warszawy nie wydał zgody na wnoszenie flag większych niż 2m x 1,5m na Stadion Narodowy podczas finału Pucharu Polski. Od tej decyzji próbował odwołać się Polski Związek Piłki Nożnej, lecz jak się okazało, to działanie było bezskuteczne.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze (SKO) utrzymało w mocy decyzję Prezydenta m.st. Warszawy dotyczącą niedopuszczenia przez organizatora meczu finałowego Fortuna Puchar Polski Lech Poznań – Raków Częstochowa do używania banerów lub flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5m” – czytamy na początku komunikatu.

„PZPN mając na uwadze rangę i charakter meczu, świadomość jak istotne dla środowisk kibicowskich jest zaprezentowanie efektownych opraw podczas meczu finałowego, w ślad za złożonym w dniu 28 kwietnia br. odwołaniem do SKO, podjął niezbędne działania i rozmowy mające na celu zmianę decyzji władz administracyjnych” – informuje dalej federacja.

„Przedstawiciele federacji odbyli szereg rozmów z najważniejszymi instytucjami. W szczególności z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Miejską PSP, która wydała negatywną opinię w sprawie wnoszenia banerów i flag o większym rozmiarze oraz przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy. Podjęte działania niestety nie przyniosły zmiany decyzji organów państwowych” – można przeczytać.

PZPN poinformował kibiców, którzy planują przybyć do Warszawy, że służby porządkowe będą zobowiązane do sprawdzenia i zabronienia wniesienia flag niespełniających kryteriów nawet pod groźbą pozbawienia wolności. Federacja zaznaczyła też, że tym samym zawieszono wcześniej egzekwowane prawo.

„W związku z powyższym informujemy, że służby informacyjne i porządkowe w trakcie finału PP będą zobowiązane do odmówienia wniesienia na stadion banerów lub flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5m zgodnie z decyzją organu wydającego zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej. Niestosowanie się do niniejszego warunku przez organizatora objęte jest groźbą kary pozbawienia wolności do lat 8 (art. 58 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych). Należy podkreślić, że tym samym zawieszone zostało dotychczasowe prawo PZPN jako organizatora (określone w regulaminie imprezy masowej) do każdorazowego wyrażania zgody w przypadku próby wnoszenia i używania banerów lub flag o wymiarach większych niż wymiar określony powyżej” – zakończono.

Źródło: PZPN

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Szalona propozycja PSG dla Kyliana Mbappe! Ma być już nie tylko...

0
Paris Saint-Germain nie ustaje w próbach zatrzymania u siebie Kyliana Mbappe. Paryżanie zaproponowali 23-latkowali nowy kontrakt, ale i rolę "szefa projektu".