(VIDEO) Hokej na Łazienkowskiej! Legia ogrywa Górnik. W meczu padło aż 8 bramek!

Opublikowane 6 maja 2022, 22:22
0
0

Aż osiem bramek obserwowali widzowie meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze. To spotkanie z pewnością nie zawiodło oczekiwań. Działo się zarówno na boisku, jak i trybunach. Ten mecz był świetną reklamą Ekstraklasy.

Kibice, którzy zdecydowali się oglądać to spotkanie, nie musieli długo czekać na bramki, ponieważ pierwsza z nich padła już…w 24 sekundzie! Bartosz Slisz zdecydował się na strzał z dystansu i była to dobra decyzja, którą wspomógł jeszcze lekki rykoszet mylący interweniującego Grzegorza Sandomierskiego.

Po 6. minutach gry było już 2:0. Tym razem świetnym przeglądem pola popisał się Josue, który swoim podaniem uruchomił Pawła Wszołka. Górnik odpowiedział tuż po upływie kwadransa gry. Erik Janża dośrodkował z lewej flanki wprost na głowę Krzysztofa Kubicy, który zdołał strzelić gola kontaktowego!

W 31. minucie Legia wróciła na dwubramkowe prowadzenie. Patryk Sokołowski wykorzystał błąd Rafała Janickiego i pokonał interweniującego Sandomierskiego. Niedługo potem Górnik ponownie złapał kontakt. Mateusz Cholewiak wyłożył piłkę Lukasowi Podolskiemu, a ten huknął nie do obrony!

To jednak nie był koniec wymiany ciosów. W 42. minucie Erik Janża popełnił katastrofalny błąd przy podaniu do golkipera, czym podarował piłkę Wszołkowi. Pomocnik Legii zachował zimną krew i wyłożył futbolówkę Patrykowi Sokołowskiemu, który wbił ją do pustej bramki.

W 56. minucie prowadzenie Legii podwyższył jeszcze Josue, który na raty zdołał pokonać Grzegorza Sandomierskiego.

W 60. minucie na Łazienkowską wreszcie weszli kibice Górnika Zabrze.

Fani Legii najwyraźniej czekali na ich wejście i dopiero po upływie godziny gry zaprezentowali swoją oprawę. Wcześniej wywiesili transparent skierowany do fanów Rakowa.

W 77. minucie drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Krzysztof Kubica. Co ciekawe ponownie wykorzystał on dośrodkowanie od Erika Janży.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 5:3 (4:2)
Bramki: 1′ Slisz, 6′ Wszołek, 31′, 42′ Sokołowski, 56′ Josue – 16′ Kubica, 37′ Podolski

W następnej kolejce Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Górnik Zabrze przy Roosevelta podejmie Górnik Łęczna.