(VIDEO) Dramat w Gdyni! Arka odpada z barażów. Wszystko zaczęło się od fatalnego błędu w obronie

Opublikowane 26 maja 2022, 22:38
0
0

Arka Gdynia przegrała na własnym stadionie z Chrobrym Głogów i odpadła z walki o prawo gry w Ekstraklasie.

Arkowcy przeważali od samego początku spotkania i już w 10. minucie niewiele brakowało, a wyszliby na prowadzenie. Wtedy Christian Aleman pokusił się o centrostrzał z rzutu wolnego. Na posterunku był jednak golkiper Leszczyński, który przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

Ataki Arki nie przyniosły rezultatów. W 41. minucie zamiast bramki dla gospodarzy kibice oglądali radość głogowian, którzy zdołali wyczekać Arkę i wykorzystali nieporozumienie Dobrotki i Bunozy, którzy podczas próby interwencji przeszkodzili sobie i minęli się z piłką.

Ten “prezent” od defensorów Arki Gdynia na bramkę zamienił Dominik Piła, któremu w tej sytuacji podawał Mateusz Bochnak.

Po zmianie stron Arka próbowała dogonić wynik. W grze gdynian widać było nerwowość, co skutkowało kontrami Chrobrego. Jedną z nich na bramkę w 61. minucie na bramkę mógł zamienić Dominik Piła, lecz powstrzymał go Krzepisz.

W 71. minucie stadion w Gdyni ucichł po tym, jak Mikołaj Lebedyński strzelił bramkę na 0:2. Zawodnik Chrobrego wykorzystał centrę z prawej flanki i ustalił tym samym wynik spotkania.

Arka Gdynia – Chrobry Głogów 0:2 (0:1)
Bramki: 41′ Piła, 71′ Lebedyński

Chrobry Głogów w finale barażów zmierzy się z Koroną Kielce. Mecz zostanie rozegrany w województwie świętokrzyskim, ze względu na wyższą lokatę Korony przed barażami. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 29 maja o godzinie 20:30.