wtorek, 9 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaTrybunał pozostał nieugięty. Znana reprezentacja NIE WEŹMIE udziału w wielkich imprezach!

Trybunał pozostał nieugięty. Znana reprezentacja NIE WEŹMIE udziału w wielkich imprezach!

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie podjął decyzję w sprawie apelacji złożonej przez Rosyjski Związek Piłki Nożnej. Wszystkie wnioski zostały oddalone!

Przypomnijmy. Po ataku Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 niemal wszystkie najważniejsze organizacje sportowe zawiesiły agresora w ramach członka. Oznacza to, że rosyjskie drużyny oraz zawodnicy nie mogą brać udziału w zawodach sportowych. Oczywiście niektóre związki sportowe wyłamały się, jak chociażby tenisowe ATP i WTA.

Twarde stanowisko obrały natomiast FIFA oraz UEFA. Sankcję światowej federacji piłkarskiej nałożone na Rosję oznaczały, że Polska z automatu znalazła się w finale baraży o prawo gry na mundialu w Katarze. Decyzja władz europejskiego futbolu oznaczała natomiast, że rosyjskich drużyn nie ujrzymy w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Europy oraz Konferencji w sezonie 2022/2023. Wykluczono również udział „Sbornej” w nadchodzącej edycji Ligi Narodów.

Rosyjski związek postanowił nie składać broni i już w marcu odwołał się od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie (CAS). Niektórzy nie byli pewni tego, jaki będzie wyrok, sugerując, że prawnicy mogą się jednak ugiąć i dopuścić rosyjskie drużyny do rywalizacji.

Ostatecznie tak się nie stało. CAS oddaliło wszystkie wnioski. Oznacza to, że nie będzie anulowania zawieszenia rosyjskich klubów oraz reprezentacji w rozgrywkach FIFA oraz UEFA.

Obecnie sankcje nałożone są bezterminowo. Wiadomo jednak, że mogłyby zostać ściągnięte niemal natychmiast, gdyby Rosja zrezygnowała z prowadzenia wojny przeciwko Ukrainie.

Warto przypomnieć, że dla piłkarzy grających w państwie Putina, FIFA stworzyła furtkę, która umożliwia zawieszenie umowy i związanie się przez najbliższy rok z zespołem spoza Rosji. Z tej opcji skorzystał m.in. Grzegorz Krychowiak, który do czerwca 2023 będzie grał w Arabii Saudyjskiej.

Źródło: Interia

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

BVB znalazło zastępcę za chorego zawodnika. Ma on SPORE doświadczenie w...

0
Borussia Dortmund ma nowego napastnika. Kontrakt z klubem podpisał właśnie 34-letni Francuz, Anthony Modeste. Przez najbliższy rok zastąpi on poważnie chorego Sebastiena Hallera.