(VIDEO) Górnik Zabrze składa protest do KL! Chodzi o zachowanie jednego z piłkarzy Legii Warszawa

Opublikowane 22 sierpnia 2022, 12:36
przez Maciek Ściłba
0
0

Wielu kibicom i obserwatorom wydawało się, że emocje związane z piątkowym meczem Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze zdążyły już opaść. Nic z tych rzeczy. Klub z Górnego Śląska zapowiedział skargę do Komisji Ligi na zachowanie jednego z zawodników gospodarzy.

Przypomnijmy, Legia Warszawa w końcowych minutach wyszarpała remis w spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze. Przyjezdni do 81. minuty powadzili na Łazienkowskiej 0:2. Wówczas sędzia tego starcia, Łukasz Kuźma podyktował “jedenastkę” po wątpliwym faulu Richarda Jensena na Arturze Jędrzejczyku.

Karnego pewnie wykorzystał Josue. Zabrzanie musieli ten mecz kończyć w ’10. “Wojskowi” wykorzystali boiskową przewagę i w drugiej minucie doliczonego czasu gry doprowadzili do remisu. Główką z najbliższej odległości popisał się Lindsay Rose.

Jeszcze dzień po zakończonym meczu wrzało w social mediach. Wszystko za sprawą oprawy kibiców Legii. Fani stołecznej drużyny mocno uderzyli w gwiazdę Górnika, Lucasa Podolskiego. Piłkarz nie pozostał dłużny i ostro odpowiedział na swoim Twitterze. O całej sytuacji szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Jak się okazuje, to nie jest koniec przysłowiowych “dymów”. W ostatnich godzinach klub ze Śląska poinformował, że jeszcze w poniedziałek złoży skargę do Komisji Ligi. W tym przypadku, chodzi o Josue, który rzekomo miał zachować się w bardzo chamski sposób wobec zawodnika Górnika, Krzysztofa Kubicy.

Josue opluł Kubicę?

Rąbka tajemnicy uchylił kierownik drużyny z Zabrza, Krzysztof Skutnik. W mediach społecznościowych opisał, czego dokładnie będzie dotyczyła skarga, a także zamieścił wideo, które zostanie dołączone do materiału dowodowego.

Na zamieszczonym filmie Portugalczyk miał opluć 22-letniego gracza przyjezdnych. Miało to zostać zgłoszone już w trakcie trwania spotkania, lecz sędzia główny jak i arbiter VAR nie zareagowali na to. Górnik zwrócił także uwagę na zachowaniu Josue po skutecznym wyegzekwowaniu rzutu karnego. Wówczas gracz stołecznego zespołu miał obrazić golkipera gości, Daniela Bielicę. Również w tym przypadku podejrzewano oplucie.

Rzecznik klubu z Zabrza, Konrad Kołakowski zwrócił także uwagę na niesportowe zachowanie drużyny Legii. Gościom do rozgrzewki została wyznaczona połowa znajdująca się bliżej popularnej “Żylety”. Kiedy byli w trakcie przedmeczowej sesji, to zawodnicy gospodarzy przeszkodzili im w tym, gdyż zachęceni okrzykami swoich kibiców postanowili podejść pod trybunę zajmowaną przez fanatyków.

Nie wiemy, kiedy dokładnie poznamy werdykt dotyczący tej sprawy. Komisja Ligi potrzebuje zazwyczaj kilka tygodni, aby zbadać dokładnie skargę i ocenić, czy rzeczywiście do złamania przepisów.

Źródło: Dziennik Zachodni