Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Jeszcze w maju był trenerem Lukasa Podolskiego. Teraz MOCNO go krytykuje!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 24 sierpnia 2022, 12:54
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Jan Urban dosyć niespodziewanie został zwolniony z funkcji menadżera Górnika Zabrze w czerwcu 2022 roku. Wielu ekspertów mówiło wprost, że wpływ na jego dymisję miał gwiazdor tego klubu, Lukas Podolski. Teraz znany szkoleniowiec postanowił wbić szpilę w swojego byłego podopiecznego.

Sezon 2021/2022 w wykonaniu Górnika Zabrze był całkiem udany. Klub z Górnego Śląska zakończył rywalizację na ósmym miejscu w PKO Ekstraklasie i przy odpowiednich wzmocnieniach miał szansę powalczyć o wyższe lokaty w przyszłym roku.

W grze zabrzan mocno było widać rękę Jana Urbana, który bardzo udanie opiekował się drużyną. Kłamstwem byłoby powiedzenie, że wyniki zespołu w najmniejszym stopniu nie były jego zasługą. Wielu kibiców poczuło się zszokowanych, kiedy zarząd Górnika po zaledwie roku współpracy postanowił pozbyć się menadżera.

Prezes “krył” Podolskiego

Oficjalnym powodem zwolnienia miał być konflikt pomiędzy szkoleniowcem i prezesem klubu Arkadiuszem Szymankiem. Nieoficjalnie mówi się, włodarz postanowił wziąć to na siebie, aby kibice nie stanęli okoniem w kierunku Podolskiego.

To właśnie była gwiazda reprezentacji Niemiec najgłośniej broniła szefa Górnika, kiedy spadła na niego fala krytyki za ten ruch. To zwróciło właśnie uwagę najlepszych obserwatorów, którzy stwierdzili, że to znany piłkarz w głównej mierze stoi za zwolnieniem Jana Urbana.

Były szkoleniowiec zespołu z Zabrza udzielił wywiadu Robertowi Błońskiemu z “Przeglądu Sportowego”. Zapytany o współpracę z Lukasem Podolski nie gryzł się w język udzielając mało dyplomatycznej odpowiedzi.

– Podolski opowiedział po drugiej stronie, mówiąc, że nie chciałby kolejnemu prezesowi tłumaczyć swojej koncepcji na pobyt w Górniku. Nie bardzo rozumiem, co i dlaczego piłkarz miałby tłumaczyć szefowi klubu, skoro ma podpisany kontrakt. Powiedział też, że dziwi go to całe poruszenie, które nastąpiło po moim zwolnieniu, bo takie rzeczy dzieją się na całym świecie. Zgoda, ale są zwolnienia normalne, nienormalne i zaskakujące. To moje do normalnych nie należało. Ciekawe, jak on by się czuł, gdyby w taki sposób zostało potraktowany w Koeln. Niech gra w piłkę, zamiast pouczać innych, starszych od siebie.

Patrząc na internetową aktywność Lukasa Podolskiego w ostatnich dniach, można podejrzewać, że Jan Urban doczeka się odpowiedzi ze strony byłego reprezentanta Niemiec i mistrza świata z 2014 roku.

Były gracz Koeln i Arsenalu w ostatnich dniach mocno wchodził w polemikę z kibicami Legii Warszawa, a także z dziennikarzem Canal+ Sport i youtuberem, Łukaszem Wiśniowskim. Wiele osób zarzuca jednak piłkarzowi, że profil jego w mediach społecznościowych prowadzony jest przez inną osobę.

Źródło: Transfery.info, Przegląd Sportowy

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments