Środa, 12 Czerwca, 2024

(ZDJĘCIE) MMA-VIP niedługo powróci? Są pierwsze przecieki o tym, kto zawalczy na kolejnej gali!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 18 października 2022, 11:26
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Nieprawdziwe okazały się informacje o przedwczesnej śmierci organizacji MMA-VIP. Federacja, której ojcem był Marcin Najman ma zorganizować kolejną galę jeszcze w 2022 roku. W internecie są już pogłoski o tym, kogo zobaczymy w oktagonie.

W opinii wielu osób rynek freakfightowy w Polsce na przestrzeni ostatnich dwóch lat stał się bardzo mocno przesycony. Wraz z pojawieniem się High League oraz PRIME SHOW MMA mniejsze organizacje miały problem z przyciągnięciem odpowiedniej liczby zainteresowanych osób. Niska sprzedaż PPV powodowała, że przedsięwzięcia były nierentowne i często kończyło swój żywot już po pierwszej gali.

MMA-VIP wypłynęła na szerokie wody w momencie, kiedy jedyną konkurencyjną federacją było FAME MMA, a pomysł na inne spółki tego typu dopiero się wykluwał. Wydawać się zatem mogło, że to właśnie ta organizacja jest na “pole position” i może narzucać przyszłym konkurentom swoje warunki. Niestety splot błędnych decyzji oraz niepowodzeń spowodował, że w pewnym momencie wszystko zawisło na włosku.

MMA-VIP miało uprzywilejowaną pozycję

Przypomnijmy, że MMA-VIP powstało z tego powodu, że Marcin Najman nie miał gdzie stoczyć swojego pożegnalnego pojedynku. W listopadzie 2020 w skandaliczny sposób zakończył on współpracę z federacją FAME MMA. Podczas pięściarskiego pojedynku obalił i kopnął Kasjusza “Don Kasjo” Życińskiego, za co został zdyskwalifikowany. Z racji tego, że na przełomie lat 2020/2021 praktycznie nie istniały inne organizacje, to postanowiono powołać do życia właśnie MMA-VIP.

Podczas inauguracyjnej gali “El Testosteron” poległ w pojedynku z Szymonem “Taxi Złotówą” Wrześniem. Wszystkiemu towarzyszyły występy artystyczne, tort oraz baloniki. Oczywiście pomimo zapowiedzi nie był to “ostatni taniec” Marcina Najmana, który powrócił już na trzeciej gali i w łatwy sposób rozprawił się z o wiele mniejszym Ryszardem “Szczeną” Dąbrowskim niemającym doświadczenia w sportach walki.

Jedna zła decyzja prawie pogrzebała federację

MMA-VIP wzbudzała kontrowersje od samego początku. Bardzo głośno mówiło się o pojedynku, w którym zmierzyła się kobieta oraz mężczyzna. Wynik tego starcia był z góry do przewidzenia. Nagrania z tej walki zaczęły obiegać różne serwisy internetowe na całym świecie. Samej organizacji nie przyniosło to chluby, ale dało potrzebny rozgłos.

Punktem zwrotnym była jednak pierwsza konferencja przez czwartą galą MMA-VIP 4. Krótko po tym, jak PRIME SHOW MMA ogłosiło swoje wejście do świata freak fightów oraz zaprezentowało włodarza w postaci Kasjusza “Don Kasjo” Życińskiego, Marcin Najman i jego wspólnik Dariusz Kosowski pokazali światu “bossa” swojej federacji. Uczyniono z niego Andrzeja Zielińskiego ps. “Słowik“. To znany gangster i jedna z czołowych postaci mafii pruszkowskiej.

Internet zawrzał. Miasto Kielce wypowiedziało organizacji umowę najmu Hali Legionów, w której miało odbyć się kolejne wydarzenie pod tym szyldem. Szybko znaleziono jednak zastępstwo. Zgodę na organizację gali wydał wieluński ratusz. Burmistrz Wielunia – Paweł Okrasa długo utrzymywał, że organizacja promująca się twarzą przestępcy nie robi nic złego. Dopiero społeczne naciski i działania dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego sprawiły, że zrezygnował on z tego pomysłu, a MMA-VIP 4 musiało ostatecznie odbyć się w studiu telewizyjnym.

Powrót MMA-VIP jest niemal pewny

Po tej gali Najman wycofał się z organizacji rezygnując z bycia prezesem. Jego żona, która była wspólniczką odsprzedała swoje większościowe udziały w spółce i poszła w ślady męża. Federacja miała wrócić niedługo po wakacjach 2022, lecz przez ostatnie tygodnie w mediach panowała cisza. Niektórzy wieszczyli nawet, że gala nr 4 była gwoździem do trumny. Okazuje się to nieprawdą.

Wszystko za sprawą Tomasza “Chica” Galewskiego, który na swoim instastories udostępnił relację z sesji zdjęciowej przed MMA-VIP 5. Sugeruje to, że niemal na pewno zawalczy on podczas tego wydarzenia. Dodatkowo oznaczył on takie osoby jak Rafał Jackiewicz, Michał Pasternak, Marek Morus, Damian Nagana i Wiktor Biernacki. Najciekawsze było jednak to, że na jednym z ujęć widać gwiazdę serialu “Chłopaki do Wzięcia” – Jarka Megnera. Bez wątpienia jego udział może wzbudzić niemałe poruszenie pośród fanów tego show.

Źródło: Instagram/Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments