Kolejne problemy reprezentacji Polski U-17. FIFA odpowiedziała PZPN!

Opublikowane 10 listopada 2023, 16:43
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

FIFA podjęła decyzję w sprawie reprezentacji Polski do lat 17. PZPN zgłosił prośbę o uzupełnienie składu w wyniku usunięcia z niego kilku piłkarzy po ostatniej aferze.

Wokół młodzieżowej kadry biało-czerwonych wybuchł niedawno kolejny ogromny skandal. Po towarzyskim meczu z USA w Indonezji, który rozgrywany był w ramach przygotowań do mistrzostw świata nieletni piłkarze postanowili udać się na miasto.

Sprawdź kurs w STS

1 660 zł na start w STS! Największy polski bukmacher. Załóż konto i oglądaj wszystkie gale UFC!
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Selekcjoner Marcin Włodarski w sobotni wieczór po spotkaniu zrobił obchód i upewnił się, że wszyscy zawodnicy znajdują się w swoich pokojach. Niedługo później zrobił to ponownie i wówczas okazało się, że kilku reprezentantów wymknęło się z hotelu. Bardzo szybko zostali oni odnalezieni w pobliskim barze, a na ich stole znajdował się mocny alkohol.

Podjęto szybką decyzję o natychmiastowym usunięciu z kadry Oskara Tomczyka, Filipa Wolskiego, Filipa Rózgę i Jana Łabędzkiego. PZPN chciało w ich miejsce powołać nowych graczy licząc, że na drodze nie stanie regulamin. Władze polskiego związku poprosiły FIFA o taką możliwość. Dziś poznaliśmy odpowiedź federacji:

– Przedstawiciel FIFA przekazał nam, że przepisy obowiązujące na turnieju, nie przewidują dodatkowych powołań w miejsce tych zawodników – powiedział portalowi Przegląd Sportowy Onet Tomasz Kozłowski, rzecznik prasowy PZPN.

Tym samym reprezentacja Polski do lat 17 grać będzie w niepełnym składzie. Rozgrywki rozpocznie już jutro o godzinie 10:00 polskiego czasu przeciwko Japonii. Później młode Orły zmierzą się z rówieśnikami z Senegalu i Argentyny.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments