FAME podjęło bardzo ważną decyzję! Zapewni pomoc psychologiczną swoim zawodnikom

fot. FAME
Opublikowane 21 listopada 2023, 08:30
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Jeden komentarz

Największa w Europie federacja freak fightowa ogłosiła bardzo ważną decyzję. Od najbliższej gali, zawodnicy i zawodniczki federacji będą mogli skorzystać z konsultacji z psychologiem. To pierwsza tego typu inicjatywa nie tylko w branży freak fight, ale sportów walki w ogóle. 

FAME z ważnym przesłaniem

Federacja przy okazji ogłoszenia swojej decyzji udostępniła w mediach społecznościowych poruszające statystyki, które doskonale obrazują skalę problemów dotyczących zdrowia psychicznego. Jak wynika z udostępnionych danych, prawie 2 mln osób w Polsce doświadczyło depresji, średnio 15 osób dziennie popełnia samobójstwo.

Każdy zawodnik i zawodniczka występujący na najbliższej gali będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z wybranym przez siebie specjalistą. Wykorzystane rozwiązanie gwarantuje pełną anonimowość. Pragnę podkreślić, że nie mówimy tutaj o psychologach sportowych, federacja zapewnia konsultacje dotyczące dowolnego zagadnienia, które sprawia dyskomfort. – komentuje Michał Jurczyga, rzecznik prasowy FAME.

Sprawdź kurs w Superbet

3 754 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Rozwiązanie godne naśladowania

Decyzja federacji budzi uznanie w gronie zawodników. Były mistrz federacji KSW wyraża nadzieję, że za przykładem FAME pójdą federacje sportowe.

Wielki szacunek dla władz federacji za taki ruch. Niestety w Polsce korzystanie z pomocy psychologa ciągle bywa tematem tabu. Zupełnie niepotrzebnie, moim zdaniem to normalny element dbania o własne zdrowie. Walczyłem w wielu sportowych federacjach i żadna nie zapewniała swoim zawodnikom takiej możliwości. Mam nadzieję, że pozostali pójdą za przykładem FAME – mówi Marcin Wrzosek

Przedstawiciele federacji podkreślają, że zawodnicy będą mogli korzystać z pomocy psychologów nie tylko bezpośrednio przed galą.

To nie jest działanie nastawione na lepszy performance w trakcie gali. Zawodnicy będą mogli skorzystać z pomocy psychologicznej w dogodnym dla siebie momencie również po zakończeniu gali. Chcemy w ten sposób zwiększać świadomość społeczną dotyczącą profilaktyki zdrowia psychicznego. – dodaje Jurczyga.

Źródło: Informacja prasowa

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
???
???
8 dni temu

Tam raczej by się psychiatra przydał.

WIDEO