Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Sianos surowo ukarany przez Polską Unię Boksu! Stanowcza reakcja po skandalu w ringu

Fot. YouTube
Opublikowane 8 marca 2024, 08:39
przez Przemek Krautz
10
1
Brak komentarzy

Marcin Sianos został ukarany po skandalicznym zachowaniu w swoim ostatnim pojedynku. Polska Unia Boksu wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Zawodnik MMA na początku marca zadebiutował w boksie i doprowadził do dużej afery. Zmierzył się z Arturem Bizewskim, którego w drugiej rundzie sprowadził na deski, po czym wyprowadził dwa mocne łokcie, trafiając w głowę rywala.

Sędzia przerwał walkę, a Sianos został zdyskwalifikowany. Po wszystkim musiał uciekać z ringu przed wściekłymi kibicami. W ostatnich dniach udzielił kilku wywiadów, w których zamiast przyznać się do błędu i przeprosić, zaczął obrażać Internautów. Zawodnik nie ma sobie nic do zarzucenia i nawet liczył na to, że dojdzie do rewanżu, gdyż nie czuje się przegranym.

Oświadczenie Polskiej Unii Boksu

Zachowanie Sianosa spotkało się ze stanowczą reakcją Polskiej Unii Boksu. W oficjalnym oświadczeniu możemy wyczytać, że zawodnik został ukarany dyskwalifikacją na 5 lat oraz karą 7 tysięcy złotych. PUB rozważy możliwość skrócenia kary, jeśli grzywna zostanie wpłacona w ciągu 6 miesięcy:

“W dniu 02.03.2024 r. w Koszalinie, w woj. zachodniopomorskim odbyła się gala z cyklu Rocky Boxing Night 18. W walce z Arturem Bizewskim w wadzie ciężkiej intencjonalnie obalił Pan przeciwnika, a następnie uderzył leżącego łokciem i zamierzał zadać następny cios. Został Pan jednak powstrzymany przez sędziego ringowego. W rezultacie przegrał Pan przez dyskwalifikację.

Jak wynika Pańskich publicznych wypowiedzi, nie wykazuje Pan skruchy z powodu swojego zachowania. W związku z powyższym Komisja Dyscyplinarna Polskiej Unii Boksu w składzie Robert Gortat, Jarosław Kołkowski i Albert Sosnowski postanowiła:

– Zdyskwalifikować p. Marcina Sianosa na okres 5 lat od dnia podjęcia decyzji, tj. do dnia 07.03.2029 r. na podstawie § 6 ust. 6 lit. d Regulaminu Sportowego i Dyscyplinarnego.

– Nałożyć na p. Marcina Sianosa karę pieniężną w wysokości 7000 PLN (siedmiu tysięcy złotych) na podstawie § 6 ust. 6 lit. a Regulaminu Sportowego i Dyscyplinarnego.

– Podać informację o treści niniejszej decyzji do publicznej wiadomości na podstawie § 4 ust. 14 w zw. z § 6 ust. 10 Regulaminu Sportowego i Dyscyplinarnego.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
10
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments