sobota, 19 czerwca, 2021
Strona głównaPiłka NożnaSurowa kara dla Legii Warszawa za wywieszone transparenty podczas ostatniego meczu z...

Surowa kara dla Legii Warszawa za wywieszone transparenty podczas ostatniego meczu z ŁKS-em Łódź.

fot. legionisci.com
fot. legionisci.com

Komisja Ligi podjęła decyzję ws. transparentu, który w niedzielę został zawieszony na stadionie Legii Warszawa. Klub został ukarany grzywną w wysokości 50 tysięcy złotych  oraz zakazem wejścia na najbliższy mecz dla wszystkich kibiców przebywających na Żylecie w trakcie spotkania z ŁKS-em.

W trakcie meczu Legii z  ŁKS-em Łódź, kibice wywiesili dwa transparenty. Jeden z nich celował w potencjalnego inwestora Polonii Warszawa, który zamierza zainwestować pieniądze na wrogi klub. „Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje” – taki transparent wywiesiła Legia. Drugi natomiast uderzał w 17-letniego Jakuba Kisiela, nowego piłkarza Legii, który wcześniej związany był właśnie z Polonią. – „Kisiel won z Legii„.

Klub Legia Warszawa wydał oświadczenie w sprawie transparentów, które pojawił się na Żylecie: „Hasła wywieszane w czasie meczu przez jakiekolwiek grupy kibiców nie są stanowiskiem Legii, co więcej, zdarzały się przypadki, że były wymierzone we władze klubu. Podobne zdarzenia mają regularnie również na innych stadionach w Polsce i w Europie, a Legia jest często wulgarnie obrażana podczas większości meczów wyjazdowych” – czytamy w oświadczeniu.

Kluby biorące udział w rozgrywkach ekstraklasy zobowiązane są dbać o jej wizerunek i prestiż oraz wspólnie budować jakość rozgrywek. Niedopuszczalnym i wysoce nagannym jest zachowanie kibiców Legii, którzy po pierwsze grożą młodemu zawodnikowi ich akademii, a po drugie grożą potencjalnemu sponsorowi innego klubu. Komisja Ligi wskazuje, że klub jako organizator imprezy masowej ma obowiązek reakcji na niedozwolone zachowanie swoich kibiców. Legia Warszawa nie podjęła tymczasem żadnych działań mających na celu usunięcie transparentów z niedopuszczalnymi treściami” – powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki, cytowany w komunikacie. Informuje polsatsport.pl

Kibice (…) przekroczyli dopuszczalne granice dopingu. Działanie Komisji Ligi powinno być w takich sytuacjach ostatecznością. Negatywnych zdarzeń, które wystąpiły na meczu, klub mógł bowiem uniknąć. Wzajemny antagonizm kibiców drużyn z jednego miasta jest zrozumiały, jednak nie może przybierać form niezwiązanych z rywalizacją na boisku. Komisja Ligi apeluje do wszystkich podmiotów zajmujących się organizacją rozgrywek piłkarskich w Polsce, o współpracę w zakresie bezpieczeństwa na stadionach i niedopuszczania do podobnych sytuacji” – dodaje Poturnicki.

Kary nie uniknął również ŁKS, który w związku z niewłaściwym zachowaniem swoich kibiców będzie musiał zapłacić 15 tysięcy złotych.

Zakaz wejścia na najbliższy mecz Ekstraklasy dostali również kibice Arki Gdynia i tyczy się on wszystkich osób, które w trakcie meczu z Cracovią znajdowały się na trybunie „Górka”.

Na tej trybunie dopuszczano się zachowań polegających na szczególnie wulgarnym obrażaniu właściciela klubu. Ponadto w trakcie meczu wywieszony został transparent z obraźliwymi treściami w stosunku do właściciela i pracownika klubu” – powiedział Poturnicki cytowany przez polsatsport.pl


Źródło: polsatsport.pl / legionisci.com / Twitter

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

MEMY przed meczem z Hiszpanią. Kibice bez litości dla piłkarzy!

0
Po tragicznej grze naszej reprezentacji w ostatnim spotkaniu ze Słowacją jest niewiele pozytywów. Jednym z nich jest wysyp memów. Zebraliśmy najlepsze przed nadchodzącym meczem z Hiszpanią.
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x