Jermell Charlo: Errol Spence jest za duży dla Terence’a Crawforda

Opublikowane 11 sierpnia 2020, 22:41
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: talksport.com

Jermell Charlo (33-1, 17 KO) uważa, że ​​Errol „The Truth” Spence będzie zbyt duży dla Terence’a „Buda” Crawforda, w ich potencjalnej hitowej walce.

Jermell Charlo, mistrz świata w wadze junior średniej federacji WBC pokusił się o ocenę potencjalnej walki Errola Spence’a Jr (26-0, 21 KO) z Terence’m Crawfordem (36-0, 27 KO) .

„Errol Space Jr to dominujący zawodnik, jest bardzo silny i potrafi stłamsić przeciwnika. Świetnie się porusza oraz ma świetną pracę nóg. Jego gabaryty będą miały decydujące znaczenie w walce c Crawfordem” – powiedział Jarmell w podcaście Briana Custlera.

Spence i Crawford walczyliby jesienią 2020 roku, gdyby nie pandemia, taką wersję utrzymuje przynajmniej Bob Arum, amerykański promotor, któremu zależy na doprowadzeniu do tego pojedynku. W dobie koronawirusa i obostrzeń ta walka nie ma racji bytu, ponieważ zainteresowanie kibiców jest zbyt duże, by organizować ten pojedynek bez publiczności lub z jakimikolwiek ograniczeniami.

Można powiedzieć, że Spence to klasyczny zawodnik wagi półśredniej, podczas gdy Crawford to napompowany lekki, który przybrał na masie, by walczyć poza swoją naturalną kategorią wagową. Crawford to typ wojownika, który wygrywa dzięki szybkości i refleksowi, a nie rozmiarom i sile, tak jak robi to Spence.

Gdyby jednak w najbliższym czasie doszło do walki tych dwóch zawodników, czekała by nas na pewno walka, która mogłaby kandydować do pojedynku roku. Na pewno też zwycięzca awansowałby bardzo mocno w rankingu pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe.

Źródło: boxingnews24.com


Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments