Białoruski zawodnik MMA znokautował trzech milicjantów. Został przez nich napadnięty w parku.

Opublikowane 14 sierpnia 2020, 09:34
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
fot. Instagram

Andriej Mołczanow, dziewięciokrotny mistrz świata w tajskim boksie rozmawiał z dziennikarzami portalu Sport.pl. Jak poinformował Mołczanow, jego przyjaciel Aleksej Kudin (26-12 MMA) został napadnięty w parku przez nieumundurowanych milicjantów.

Milicjanci chcieli spacyfikować Alekseja Kudina (26-12 MMA), jednak nie wiedzieli, że trafili na zawodowego białoruskiego kickboxera o pseudonimie Brick. Kudin oprócz kariery w kick-boxingu ma również stoczonych 40 walk w formule MMA! 26 z nich wygrał, zaliczył 12 porażek, jedna walka zakończyła się remisem, a kolejna uznana została za non-contest.

Aleksej Kudin znokautował trzech milicjantów, teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia!

Bardzo napięta sytuacja na Białorusi sprawia, że w całym kraju trwają protesty, ludzie wyszli na ulicę i przeciwstawiają się rządowi Alaksandra Łukaszenki. Ten, aby uspokoić sytuację wysłał na ulicę ogromne siły milicji oraz wojska, które pacyfikują i zatrzymują protestujących. W ciągu kilku dni do aresztów trafiło około 9 tysięcy osób.

We wtorek w Mińsku zatrzymano Alekseja Kudina, mojego wieloletniego kolegę z klubu Sintyao. To wielki sportowiec, który przez wiele lat reprezentował Białoruś na międzynarodowych turniejach. Ma na swoim koncie mistrzostwa świata w tajskim boksie. Cała historia zaczęła się w poniedziałek, gdy Aleksej spacerując po parku w Maładzecznej został napadnięty przez nieumundurowanych milicjantów, którzy chcieli go spacyfikować, ale się przeliczyli. I to mocno. Aleksej znokautował całą trójkę! – informuje Andriej Mołczanow cytowany przez Sport.pl

Zawodnik miał zostać aresztowany następnego dnia. Funkcjonariusze w trakcie zatrzymania dotkliwie go pobili.

Następnego dnia został aresztowany. Wszystko działo się na oczach jego dzieci i żony. W dodatku został dotkliwie pobity przez milicjantów. Teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia za napaść na funkcjonariuszy. To ważne, aby nagłaśniać tę historię. – komentuje Mołczanow.

W sieci pojawiają się komentarze z poparciem dla zawodnika MMA.

„Kudin wszyscy na Ciebie czekamy. Uważaj na siebie i nie pozwól tym psom cię złamać!

„Bohater i prawdziwy mężczyzna. Wolność dla Aleksieja Kudina”

https://www.instagram.com/p/B8itLMVp-Lw/

„Chcemy, by cały świat o tym usłyszał. Wolność dla Kudina” – czytamy między innymi na Instagramie.

Źródło: Sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments