Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Efe Ajagba zadebiutuje we wrześniu pod skrzydłami nowej grupy promotorskiej Top Rank

Opublikowane 20 sierpnia 2020, 16:59
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: bbc.co.uk

Niepokonany zawodnik wagi ciężkiej Efe Ajagba stworzył wokół siebie zupełnie nowy zespół.

W ostatnich tygodniach Ajagba (13-0, 11 KO) rozstał się z menadżerem Shelly Finkelem i promotorem Richardem Schaeferem z Ringstar Sports. W krótkim czasie sprowadził Jamesa Prince’a na stanowisko kierownicze i doradcze oraz podpisał umowę z grupą Top Rank. 26-letni były nigeryjski olimpijczyk z 2016 roku również rozstał się z trenerem Ronnie Shieldsem, a teraz będzie trenował go Kay Koroma.

„W dzisiejszym świecie wagi ciężkiej, jeśli masz rekord Ajagby, na początku jesteś atrakcyjny” – powiedział Moretti. „Jest trochę surowy, ale myślę, że jest bardzo silny fizycznie. Z każdą walką może być lepszym wojownikiem. Jak widać, jest wiele do zrobienia. Nadal musimy zobaczyć go przeciwko różnym stylom i po prostu ponownie go aktywować, a potem możemy zacząć celować w najlepszych zawodników wagi ciężkiej. Nie sądzę, żeby był ktoś konkretny w wadze ciężkiej, do którego celujemy. Biorąc pod uwagę dzisiejszy krajobraz wagi ciężkiej, powinniśmy przygotować go na rywalizację o tytuł ”.

Grupa Top Rank ma obecnie bardzo silnie obsadzoną wagę ciężką, w której znajdują się również Tyson Fury, Kubrat Pulev, Oscar Rivas, Carlos Takam, Tony Yoka, Guido Vianello, Jared Anderson i Sonny Conto.

Bob Arum może w kolejnych walkach wystawić Ajagbę na weteranów, takich jak Takam czy Pulev, aby sprawdzić jak rozwija się jeden z największych prospektów wagi ciężkiej. Debiut pod banderą Top Rank planowany jest na 19 lub 26 września.

W opublikowanym w poniedziałek rankingu WBC, Ajabga zajmuje czternaste miejsce

Źródło: boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments