Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Historia z życia: 71-latek zmasakrował włamywacza. Okazało się, że to były bokser

Opublikowane 28 sierpnia 2020, 14:24
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. 71-latek zmasakrował włamywacza

Przypomnijmy historię, która wydarzyła się w 2008 roku. Młody włamywacz dostał nauczkę po tym, jak na jego drodze pojawił się były pięściarz. 

Całe zdarzenie miało miejsce w brytyjskim mieście Oksford. 18 sierpnia 23-letni barman Gregory McCalium zrobił w swoim domu imprezę, która zakłóciła spokój w okolicy. W końcu sąsiedzi nie wytrzymali i zadzwonili na policję. McCalium uznał, że najprawdopodobniej funkcjonariuszy wezwało starsze małżeństwo Cortich.

Następnego dnia około godziny 6:30 McCalium dobijał się do sąsiada, jednak ten nie otworzył, tylko zawiadomił policję. Po około dwóch godzinach 23-latek włamał się do domu sąsiadów. Już w samym korytarzu zatrzymał go 71-letni Frank Corti. Jak się okazało, McCalium był uzbrojony w kastet, z którego wystawały ostrza. 

Fot. McCalium na jednej z domowych imprez, Facebook

Frank Corti najpierw odskoczył, unikając ciosu napastnika, który stracił równowagę. 71-latek nie chciał się bić ze swoim sąsiadem, więc chwycił go za ręce i przycisnął do ściany. 23-latek nie zamierzał się jednak poddawać i nie chciał wyrzucić broni. Wtedy Frank puścił nadgarstki napastnika, po czym przyjął odpowiednią pozycję i wyprowadził cios prawą ręką.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ODBIERZ BONUS
PIERWSZY ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 100 ZŁ

Uderzyłem go z prawej. Trafiłem dosłownie pod jego oko” – powiedział w sądzie Frank Corti.

Mężczyzna nie został znokautowany, ale upuścił swoją broń. Wtedy 71-latek próbował odepchnąć go w stronę drzwi, jednak obydwoje upadli na ziemię. Senior zadał kolejny cios, po który całkowicie unieszkodliwił włamywacza.

Żona byłego pięściarza wezwała policję, a Frank poczekał na funkcjonariuszy, siedząc na 23-letnim napastniku.

Fot. Frank Corti i jego trofea, mat. prasowe

McCalium został zatrzymany i trafił do aresztu. Strażnik więzienny, który robił zdjęcie napastnikowi, przyznał, że jego twarz wyglądała, jakby właśnie brał udział w wypadku samochodowym, a nie jakby został uderzony przez 71-latka.

Jak się okazało Frank Corti to były mistrz juniorów w boksie, który trenował w Klubie Baliol Boys. W wieku 16 lat zwyciężył m.in. w National Association of Boys and Girls Clubs Championships w Birmingham. Co więcej, służył również jako żołnierz w Korpusie Królewskich Inżynierów, zwanych zwykle Królewskimi Inżynierami, którzy powszechnie są znani jako Saperzy.

Gregory McCalium został skazany na 4 i pół roku więzienia. Sąd uznał, że 23-latek dostał od Franka „to na co zasłużył„. Corti przyznał natomiast, że nie chciał bić napastnika, jednak jeśli taka sytuacja zdarzy się ponownie, mężczyzna zareaguje w podobny sposób.

Fot. Młody Frank Corti, mat. prasowe

Źródło: dailymail.co.uk

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments