Najmłodszy reprezentant Francji od 106 lat, strzela piękną bramkę. [WIDEO]

przez Kuba Olas
0
0
screenshot YouTube / Camavinga

Francja rozgromiła reprezentację Ukrainy w towarzyskim meczu aż 7:1. Jednym ze strzelców był 17-letni Eduardo Camavinga. Młody Francuz popisał się świetnym strzałem plecami do bramki.

Mistrzowie świata podjęli Ukrainę w sparingu na Stade de France na przedmieściach Paryża. Francuzi nie pozostawili wątpliwość, kto był w tym pojedynku lepszy – “Les Bleus” pokonali przeciwników aż 7:1.

W pierwszej połowie meczu padły cztery bramki na korzyść “Trójkolorowych”, a goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. W drugiej połówce za to, to przyjezdni zaczęli pierwsi trafiać do siatki. Pierwszą bramkę dla Ukraińców strzelił Viktor Tsygankov, i jak się później okazało, była to jedyna bramka Żółto-Błękitnych tego wieczoru. Francuzi dobili ich trzema bramkami.

Jednym z rzeczy ważnych do wspomnienia jest bramka najmłodszego piłkarza Les Bleus od 1914 roku. Szczęśliwcem jest Eduardo Camavinga, 17-letni zawodnik Rennes. Francuz o kongijskim pochodzeniu wpisał się na listę strzelców w 9. minucie.

Pomocnik z Rennes jest jednym z największych talentów światowego futbolu. Największe kluby takie jak Real Madryt oraz Paris Saint-Germain, są zainteresowane ściągnięciem młodego Francuza. Camavinga ponoć jednak podjął już decyzję, i przeniesie się w przyszłości do drużyny prowadzonej przez Zinedina Zidana.

źródło: transfermarkt.com