Michał Materla vs Roberto Soldić! Hitowy pojedynek walką wieczoru na KSW 56!

1
Fot. Michał Materla – Roberto Soldić

Organizacja KSW potwierdziła informację, że na kolejnej gali do walki staną Michał Materla i Roberto Soldić.

36-letni Polak to niezwykle doświadczony zawodnik. Szczecinianin ma na swoim koncie 36 walk i 29 wygranych. Cipao ostatni raz walczył w październiku na KSW 55. Na pojedynek z Aleksandrem Iliciem powrócił po ponad rocznej przerwie.

Pojedynek Polaka z Serbem został uznany za najlepszą walkę wieczoru. Po ostrej wojnie Materli udało się rozbić rywala łokciami z krucyfiksu. Starcie zostało zakończone w drugiej rundzie.

Z kolei 25-latek z Serbii ma w swoim rekordzie 20 pojedynków w MMA i 17 wygranych. W latach 2016-17 stoczył również 4 pojedynki bokserskie i wszystkie wygrał. Soldić walczy w kategorii półśredniej, w której w 2017 roku po pokonaniu Mańkowskiego zdobył mistrzowski pas KSW. 

Stracił go cztery miesiące później w walce z Du Plessisem, jednak pół roku później udało mu się zrewanżować i odzyskać pas. Serb w KSW stoczył 6 walk i przegrał tylko jedną z nich. Ostatni raz zawodnika widzieliśmy w akcji we wrześniu 2019 roku.

Niedawno ogłosił on, że chciałby przejść do wyższej dywizji wagowej – kategorii średniej, w której to zmierzy się z Michałem Materlą

Starcie będzie walką wieczoru na KSW 56, które odbędzie się 14 listopada. Na gali zobaczymy także walkę o pas w kategorii półciężkiej, Tomasz Narkun zmierzy się z Ivanem Erslanem.

Źródło: KSW

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie
trackback

[…] Roberto Soldić 14 listopada powróci po dokładnie 14-miesięcznej przerwie. Ostatni raz w akcji widzieliśmy Chorwata we wrześniu 2019 roku. […]