Głowacki o tym, jak walczyć z Okolie – ‚Mam nadzieje, że Nikodem wygra, wtedy walka dwóch Polaków o mistrzostwo świata’

1
Fot. Krzysztof Głowacki, Facebook

Już dzisiaj w Londynie odbędzie się hitowa gala z udziałem dwóch Polaków. Mariusz Wach zmierzy się z Hughie Furym, a Nikodem Jeżewski z Lawrencem Okolie.

Początkowo z Okolie miał walczyć Krzysztof Głowacki. W stawce pojedynku był mistrzowski pas WBO. Niestety Polak musiał zmierzyć się ze „sportową tragedią„, czyli odwołaniem walki z powodu koronawirusa. Głowacki o pozytywnym wyniku na COVID-19 i ciężkim przebiegu choroby informował na swoich social mediach.

Wyglądało na to, że bokser może stracić szansę na walkę o pas, jednak organizacja WBO ogłosiła, że zwycięzca dzisiejszego starcia w ciągu 180 dni zmierzy się o mistrzowski tytuł z Krzysztofem Głowackim. Oznacza to, że możemy wielkie starcie dwóch Polaków.

Mam nadzieje, że Nikodem wygra. Trzymam za niego kciuki, nawet dzisiaj tam pisałem do niego. Miał 5 dni, ale miał też boksować u siebie na gali, także w formie jest. Będę trzymał kciuki, żeby wygrał, a wtedy będzie walka dwóch Polaków o mistrzostwo świata – powiedział z uśmiechem Głowacki w trakcie rozmowy z portalem WP.

Pięściarz zdradził także plan na walkę z Brytyjczykiem, którego atutem jest duży zasięg rąk – Blisko Lawrenca Okolie musi być, bo jednak ma bardzo długi zasięg ramion. 220 centymetrów, także bardzo długie ręce ma i bardzo mocny prawy prosty. Także nie może boksować w dystansie. Musi iść do zwarcia, do półdystansu.

Głowacki dodał również, że wszystko teraz zależy od Nikodema i tego, co siedzi w jego głowie. Pięściarz liczy na zwycięstwo Polaka, który ma szansę na zdobycie pasa WBO International.

Źródło: Sportowe Fakty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] dzisiaj na gali w Londynie do walki staną Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO) i Lawrence Okolie (14-0, 11 KO), z którym początkowo miał walczyć Krzysztof […]