Piątek, 19 Kwietnia, 2024

Salim Touahri jest niewinny? Tak twierdzi policjant CBŚP. Zawodnik od 10 miesięcy przebywa w areszcie

Fot. Salim Touahri, Facebook
Opublikowane 28 grudnia 2020, 17:14
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Salim Touahri to polski zawodnik MMA znany jako Grizzly. Fighter ma na swoim koncie 10 zwycięstw i 4 porażki. Zawodową karierę rozpoczął 10 lat temu i po wygraniu 10 z 11 walk trafił do UFC, gdzie niestety zaliczył serię 3 porażek. Ostatnią walkę stoczył w sierpniu 2019 roku.

Grizzly został zatrzymany 29 stycznia 2020 roku – Salim został zatrzymany na kilka dni przed ślubem, bo uważano, że pęknie i powie wszystko, byle tylko wyjść na wolność. Tyle że wszystko wskazuje na to, że on jest niewinny – powiedział funkcjonariusz CBŚP w rozmowie z dziennikarzami Onetu.

Po zatrzymaniu i postawieniu zarzutów Sąd Rejonowy Krakow-Śródmieście odrzucił wniosek o areszt. Już 19 lipca odbyła się rozprawa odwoławcza, po której Salim został aresztowany. Co ciekawe, kiedy pojawił się w sądzie prokurator i sędzia pytali go, dlaczego się tam pojawił.

Natomiast jak przypomina żona zatrzymanego, Touahri dostał propozycję. Jeśli się przyzna, będzie mógł pojawić się na weselu. Salim, który cały czas zapewnia, że jest niewinny, w areszcie przebywa już ponad 10 miesięcy.

Według prokuratury zawodnik MMA miał handlować narkotykami i był członkiem gangu braci Z. – chuliganów Cracovii, którzy stworzyli grupę przestępczą odpowiedzialną za przemyt narkotyków o wartości 100 mln zł. Liderem gangu był Adrian Z., ps. “Zielony”, a następnie Magdalena K. która niedawno została ekstradowana ze Słowacji, do Polski.

Jak przekazali dziennikarze Onetu, Salim został zatrzymany jedynie na podstawie zeznań małego świadka koronnego Krysiana K. ps. ‘Klemens’, który obciążył zawodnika MMA pod koniec 2018 roku. Żona aresztowanego przypomina, że Krystian K. miał złożyć fałszywe zeznania w związku z jakąś sprawą z 2017 roku. Jednak zarówno Salim, jaki i jego partnera byli przekonani, że nikt nie weźmie jego słów na poważnie.

Ona straciła do mnie zaufanie przez Salima, który opowiadał różne rzeczy Magdzie na temat tego, że źle mówię o braciach Z. (…) Według mnie Salim chciał przejąć kierowanie grupą przestępczą wraz z Magdą i mnie wydzwaniał, gdyż chciał mnie rozj…ć” – zeznał Klemens.

Co więcej, Krystian K., twierdził, że dowiedział się, że Salim otrzymał 5 kg marihuany, oraz bezskutecznie namawiał inne świadka, aby potwierdził tę wersję wydarzeń. Z czasem przypomniał sobie, że sam miał przekazywać narkotyki zawodnikowi MMA. Mały koronny oskarżył także Touahriego o pobicie Dawida F., jednak sam rzekomo poszkodowany, zaprzecza, że takie coś miało kiedykolwiek miejsce.

Funkcjonariusz CBŚP, który zna całą sprawę, potwierdza, że Klemens być może chce wyrównać prywatne porachunki, jednak coraz bardziej staje się niewiarygodny. Salim, mimo że znał osoby powiązane z przestępczym półświatkiem, to nigdy nie sam nie był zamieszany w żadne przestępstwo.

Co więcej, Klemens to przestępca, który zaatakował maczetą innego mężczyznę, dźgnął go w okolice wątroby oraz próbował poderżnąć gardło, co zostało zarejestrowane na monitoringu. Mimo tego, że ofiara została ciężko ranna, napastnikowi postawiono jedynie zarzuty udziału w bójce, a nie usiłowania zabójstwa, gdyż wtedy nie mógłby zostać świadkiem koronnym. Krystian K. został skazany za to na rok i sześć miesięcy więzienia. Wcześniej był karany również za jazdę bez uprawnień, fałszowanie dokumentów, próbę wyłudzenia kredytu oraz… składanie fałszywych zeznań!

Przypomnijmy oświadczenie menadżera Pawła Kowalika, który wydał komunikat po zatrzymaniu swojego zawodnika w lutym 2020 roku.

W związku z medialnymi doniesieniami o zatrzymaniu zawodnika naszej grupy Salima Touahriego oświadczamy iż faktycznie nasz klient przebywa obecnie w areszcie śledczym. Jedyną podstawą zatrzymania są zeznania osoby o wątpliwej reputacji, która dodatkowo została w przeszłości skazana prawomocnym wyrokiem sądu. Nie przedstawiono żadnych dowodów na jakąkolwiek nielegalną działalność Salima.

Źródło: Onet.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments