Piątek, 26 Kwietnia, 2024

Jan Błachowicz na podium w rankingu najlepszych zawodników. UFC podsumowało 2020 rok

Opublikowane 30 grudnia 2020, 10:34
przez Przemek Krautz
0
0

Jan Błachowicz na wrześniowej gali UFC 253 w drugiej rundzie potężnie znokautował Dominicka Reyesa i zdobył tytuł króla kategorii półciężkiej. Cieszyński Książę zapisał się na kartach historii i po mistrzyni Joannie Jędrzejczyk został pierwszym polskim fighterem, który wygrał pas największej organizacji MMA na świecie.

UFC stworzyło ranking, w którym podsumowało cały miniony rok. Na liście umieszczonych zostało 10 najlepszych zawodników z ostatnich 12 miesięcy. Polak nie tylko jest w rankingu, ale zajął także wysokie, drugie miejsce.

Na podium znalazł się wraz z zajmującym trzecie miejsce Kevinem Hollandem, który wygrał w tym roku 5 walk, oraz z królującym Deivesonem Figueiredo – mistrzem wagi muszej, który zaliczył trzy zwycięstwa i jeden remis po bardzo ciężkiej wojnie.

Natomiast Polak w tym roku nie tylko zdobył mistrzowski tytuł, ale również w lutym zrewanżował się za porażkę z 2015 roku i w pierwszej rundzie znokautował Corey Andersona, zaliczając występ wieczoru.