Jest decyzja w sprawie EURO 2020!

0
Euro 2020
grafika: facebook UEFA EURO 2020, materiały prasowe

UEFA poinformowała, że przełożone na 2021 rok EURO 2020 zostanie rozegrane w niezmienionej formie. Oznacza to, że organizatorami mistrzostw Europy będzie 12 miast. 

Informację na ten temat przekazał prezydent UEFA Aleksandr Ceferin, który przed podjęciem decyzji spotkał się z przedstawicielami miast-gospodarzy. – UEFA zobowiązała się do zorganizowania Euro 2020 w pierwotnej formie, czyli w 12 miastach-gospodarzach. Jestem optymistą i uważam, że za kilka miesięcy sytuacja związana z koronawirusem będzie zupełnie inna. Naszą rolą jest również to by miasta, które będą organizowały turniej miały odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do tego, co będzie czekało je w czerwcu i lipcu” – powiedział cytowany przez si.com Aleksandr Ceferin.

XVI mistrzostwa Europy, które z powodu pandemii koronawirusa nie odbyły się w 2020 roku, zostały przesunięte o 12 miesięcy. W tej chwili większość meczów na Starym Kontynencie odbywa się bez publiczności, ale Ceferin wierzy, że podczas turnieju trybuny zapełnią się fanami. – Fani są ważnym elementem futbolu. To oni sprawiają, że piłka jest wyjątkowa i musimy zrobić wszystko, by mistrzostwa odbyły się kibicami na trybunach – dodaje Słoweniec. 

Reprezentacja Polski pod wodzą nowego selekcjonera Paulo Sousy, swoje mecze rozegra w Dublinie i Bilbao. Rywalami Polaków będzie Hiszpania, Szwecja i Słowacja. 

Euro rozpocznie się 11 czerwca i będzie trwało miesiąc. Gospodarzami będą: Amsterdam, Baku, Bilbao, Budapeszt, Bukareszt, Dublin, Glasgow, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Petersburg i Rzym.

Źródło: si.com

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie