Milik zadebiutował w podstawowym składzie i zdobył pierwszą bramkę [WIDEO]

przez Przemek Krautz
0
0

Arkadiusz Milik dostał swoją szansę i po raz pierwszy w barwach Olympique Marsylia wyszedł na boisko w podstawowym składzie.

Starcie Ligue 1 zakończyło się remisem 2-2. Mecz otworzył Florian Thauavin w 37. minucie. A kolejną bramkę dołożył Polak, który strzelił w doliczonym czasie pierwszej połowy. Aradiusz Milik na boisku przebywał przez 60 minut, po czym został zmieniony z Darío Benedetto.

RC Lens zdobyło pierwszą bramkę minutę po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu. W 61. minucie dołożyli kolejnego gola. Po wczorajszym spotkaniu OM ma na swoim koncie 33 punkty i zajmuje 9. miejsce w tabelii.

Francuskie media uznały Polaka za jednego z najlepszych zawodników w drużynie. Dziennik “L’Equipe” ocenił go na 6 w 10-stopniowej skali, co było drugą najwyższą notą w ekipie z Maryslii. Natomiast portal maxifoot.fr i “Le Phoceen” ocenili Milika odpowiednio na 6,5 i 7.

RC Lens – Olympique Marsylia 2:2 (0:2)

Bramki: Florian Sotoca (46′), Facundo Medina (61′) – Florian Thauvin (37′), Arkadiusz Milik (45+2′)

Żółte kartki: Fofana, Doucoure, Medina, Jean – Lirola, Alvaro

Źródło: sportowefakty.pl