FAME MMA 10: Norman Parke wygrywa z Don Kasjo! Włodarze złożą protest! [WIDEO]

FAME MMA 10: Norman Parke wygrywa z Don Kasjo! Włodarze złożą protest! [WIDEO]
Fot. FAME MMA
Opublikowane 16 maja 2021, 01:16
przez Przemek Krautz
0
0
3 komentarze

Za nami długo wyczekiwane starcie, które zakończyło jubileuszową galę FAME MMA 10. W pojedynku wieczoru dzisiejszego wydarzenia zobaczyliśmy walkę Normana Parke z Kasjuszem Życińskim.

Pojedynek odbył się w formule bokserskiej i był zakontraktowany na 5 rund, każda po 3 minuty. Tym razem Włodarze zaskoczyli kibiców oraz samych zawodników i jako bonus na szali postawili kilogramową sztabkę złota, która była dodatkową motywacją dla fighterów.

Dla Normana Parke był to debiut w poznańskiej organizacji. Fighter w swojej karierze MMA stoczył 37 pojedynków, natomiast w boksie walczył zaledwie kilka razy. Pod tym względem jego rywal miał dużą przewagę, gdyż Don Kasjo stoczył około 70 walk amatorskich i od dawna trenuje boks.

Starcie cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem. Część kibiców liczyła na to, że Życiński dostanie lekcję pokory, inni wierzyli w to, że Polak zaskoczy świat sportów walki i pokona byłego zawodnika UFC. Co ciekawe, m.in. Różal, czy Gracjan Szadziński typowali, że walka może zakończyć się decyzją na korzyść Życińskiego, który wykorzysta swoje doświadczenie.

Pomiędzy zawodnikami było sporo złej krwi, na konferencjach i face to face widzieliśmy, jak skaczą sobie do gardeł. Najpierw rozpoczęło się od wymiany obraźliwych słów. Z czasem konflikt narastał.

Podczas cage’a były zawodnik UFC postanowił sprowokować swojego rywala i wylał na niego szklankę z wodą. Życiński odpowiedział tym samym, ochrona natychmiast zainterweniowała i musiała uspokoić zawodników. Po raz pierwszy w historii FAME MMA program został przerwany.

Do kolejnej konfrontacji doszło wczoraj na ostatnim face to face. Przed samym pojedynkiem ponownie Norman Parke postanowił podgrzać temperaturę. Kiedy zawodnicy zbliżyli się do siebie, Stormin odepchnął Życińskiego, który mocno się zagotował. Po raz kolejny zapowiedział, że „rozj**ie” rywala z Irlandii Północnej.

RELACJA

Rozpoczęła się najważniejsza walka tego wieczoru. Zawodnicy od początku spokojnie, wyprowadzają pojedyncze ciosy. Parke trafił mocnym sierpowym Życińskiego. Były zawodnik UFC zaskoczył swojego rywala. Stormin całą pierwszą rundę spycha rywala pod siatkę. Don Kasjo mocno trafia prawym prostym. Świetna końcówka w wykonaniu Życińskiego. Zawodnik zaczyna czuć się coraz pewniej.

Kasjusz stara się przejąć inicjatywę. Zawodnicy wymieniają sporo ciosów. Don Kasjo obija korpus rywala. Stormin ponownie ciągle spycha pod siatkę i wywiera presję. W drugiej odsłonie widzimy wymianę cios za cios.

Trzecia runda. Dużo wymian ciosów. Don Kasjo nieustannie obija korpus rywala i jednocześnie opuszcza gardę, co wykorzystuje Stormin. Kasjusz trafił mocnym ciosem. Parke dobrze unika podbródkowych rywala i odpowiada ciosami na głowę. Don Kasjo zaczyna prowokować przeciwnika, opuszczając gardę. 

Zawodnicy ciągle bardzo aktywni. Sędzia ostrzegł Parka, że odejmie mu punkt, jeśli będzie uderzał głową, przy skracaniu dystansu. Mocna wymiana ciosów. Parke obija korpus, Stormin odpowiada silnym uderzeniem na głowę. Kolejna mocna wymiana!

Ostatnia odsłona. Przy wymianie doszło do zderzenia głowami, sędzia odjął punkt Normanowi Parke! Ciosy Polaka często dochodzą do twarzy Stormina. Mocna wymiana na środku klatki! Ostatnia minuta, Stormin trafia mocnym uderzeniem. Kilkanaście sekund przed końcem Parke trafia kolejny raz czysto na głowę przeciwnika.

Po walce zawodnicy podziękowali sobie za starcie. Sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Normana Parke! 

Karta walk

Walka wieczoru

Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Norman „Stormin” Parke

Karta główna

Marcin Dubiel vs Cezary „Czaro” Nykiel
Dawid Malczyński vs Adrian „Polak” Polański
Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Mateusz „Haribo” Gąsiewski
Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk
Michał Gała vs Mikołaj Śmieszek
Gabriel „Arab” Al-Sulwi vs Łukasz Lupa
Piotr Pająk vs Alan Kwieciński
Arkadiusz „AroY” Tańcula vs Mateusz „Muran” Murański
Dawid “Ambro” Ambroziak vs. Piotr “Miejski Drwal” Szczurek

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO