Niedziela, 19 Maja, 2024

Tyson Fury stoczy trzeci pojedynek z Wilderem! Joshua będzie walczyć z Usykiem!

Tyson Fury stoczy trzeci pojedynek z Wilderem! Joshua będzie walczyć z Usykiem!
Fot. Instagram/ Twitter
Opublikowane 21 maja 2021, 09:44
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W poniedziałek sąd arbitrażowy w USA podjął decyzję w sprawie trzeciego pojedynku Tyson Fury vs Deontay Wilder. Do walki musi dojść najpóźniej 15 września.

Największym problemem jest to, że decyzja sądu zapadła dzień po tym, jak Fury podpisał kontrakt na starcie z Anthonym Joshuą. Walka miała odbyć się 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej. Byłoby to jedno z największych starć w XXI wieku.

Stawką pojedynku miały być pasy IBF, WBA i WBO należące do Joshuy oraz tytuł WBC, który jest w posiadania Króla Cyganów. Za swoje walki, wliczając rewanżowe starcie, pięściarze mieli zarobić około 200 milionów funtów.

Jestem ogromnie rozczarowany tą decyzją, bo plan jest taki, by doprowadzić w sierpniu do walki z Joshuą, a Wilder spotkałby się ze zwycięzcą na przełomie listopada i grudnia – powiedział o decyzji sądu promotor Bob Arum.

Natomiast Joshua w ostrych słowach wyraził się o niedoszłym rywalu – Świat widzi cię teraz jako oszusta, którym tak naprawdę jesteś. Zawiodłeś cały świat boksu, zawiodłeś kibiców, okłamałeś ich. Użyłeś mojego nazwiska do zyskania rozgłosu, a nie walki. Okazałeś się zwykłym oszustem.

TYSON FURY MUSI STOCZYĆ TRZECI POJEDYNEK Z DEONTAY WILDEREM

Za zmianę terminu trzeciej walki Wilder zażądał aż 20 milionów dolarów. Promotor Fury’ego poinformował już, że do walki dojdzie najprawdopodobniej 24 lipca – Kończymy robotę papierkową. Mam nadzieję, że wszystko dzisiaj załatwimy – powiedział wczoraj wieczorem w rozmowie z portalem Boxing Scene

Do walki z Joshuą na ten moment nie dojdzie. Tyson Fury najpierw stoczy trzeci pojedynek z Deontay Wilderem. W pierwszym pojedynku był remis, jednak padają komentarze, że Brytyjczyk powinien wygrać. W drugiej walce Król Cyganów w 7. rudzie wygrał przez TKO.

Natomiast zgodnie z decyzją federacji WBO Joshua będzie musiał stanąć do walki z Aleskandrem Usykiem. Promotor Ukraińskiego pięściarza zabrał już głos w związku z takim zestawieniem – Jesteśmy tuż przed ogłoszeniem walki z Joshuą. Nie mamy za dużo czasu na przedyskutowanie opcji, więc główną opcją jest stadion Wembley. W Arabii Saudyjskiej w sierpniu mogłoby być trochę za gorąco, ale jeśli zostaniemy przy tej lokalizacji, też nie będziemy mieli nic przeciwko. Przed nami walka z jednym z najlepszych ciężkich na świecie, a tylko w ten sposób możemy się wykazać i coś udowodnić.

W związku z takim obrotem spraw, jeśli zawodnicy zwyciężą swoje pojedynku, walka unifikacyjna jest planowana na listopad lub grudzień 2021 roku. 

Źródło: boxingscene.com / bokser.org

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments