Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Krzysztof Włodarczyk o treningach w więzieniu: “Do 470 kółek na spacerniaku. Jak byłem w celi to dwie związane zgrzewki wody i tak trenowałem”

Sąd podjął decyzję ws. Włodarczyka! Wiemy, czy będzie mógł wcześniej opuścić więzienie!
Fot. Krzysztof Włodarczyk, Instagram
Opublikowane 22 maja 2021, 09:40
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

8 stycznia do zakładu karnego Warszawa-Służewiec trafił Krzysztof Diablo Włodarczyk, który załamał postanowienie sądu. Pięściarz w więzieniu przebywał kilka miesięcy.

Cała sprawa ma początek w 2018 roku, wówczas to sąd zakazał pięściarzowi prowadzenia pojazdów mechanicznych na dwa lata. Na początku tego roku sportowiec został zatrzymany bez prawa jazdy, za co miał odbyć 5-miesięczny wyrok. Włodarczyk wpłacił grzywnę wynoszącą około 5 tysięcy złotych, a jego kara została skrócona.

Kilka dni przed tym, jak trafił do więzienia, promotor Andrzej Wasilewski przekazał, że Włodarczyk ma szansę na walkę o pas – Diablo wraca na ring. Jest blisko walki o EBU, a może nawet IBF, to bardzo uznane nazwisko w światowym boksie.

Zawodnik starał się o to, by sąd zamienił pozbawienie wolności na dozór elektroniczny, żeby móc dalej trenować i podtrzymać formę. Niestety pięściarz musiał odbyć wyrok za kratami.

Krzysio dalej trenuje. Gdy jest się zawodowcem, to nawet w oparciu o ciężar własnego ciała można zrobić dobry trening. Warunków nie ma teraz może idealnych, ale nie oznacza to, że trzeba leżeć i czekać aż brzuch urośnie – wyjaśnił promotor Wasilewski, który miał kontakt z Włodarczykiem.

Zachowuje się w porządku do służby więziennej i w drugą stronę. Wiem, że jest skupiony. Czyta książki i, na ile może, trenuje. Niespecjalnie jest zainteresowany kontaktami z innymi osadzonymi – dodał.

KRZYSZTOF WŁODARCZYK O TRENINGACH W WIĘZIENIU

Diablo na wolność wyszedł 19 kwietnia. Po raz pierwszy głos w sprawie pobytu w więzieniu zabrał przy okazji wywiadu dla portalu Super Express.

Jeśli dostałem większy spacerniak, to tam biegałem. Robiłem w granicach ośmiu kilometrów, to wychodziło od 400 do 470 kółek. Mogło zakręcić się w głowie, ale zmieniałem kierunek biegu. A jak byłem w celi, to miałem związane dwie zgrzewki wody i tak trenowałem. Do tego pompki, przysiady, triceps, biceps i brzuch – nogi pod kaloryfer i zasuwałem. A jak miałem mniejszą celę, to pompowałem brzuch na świetlicy – wspomina Diablo.

Kilka dni temu padła oficjalna informacja, że Krzysztof Włodarczyk jest kolejnym pretendentem do walki o tytuł mistrza Europy w wadze cruiser. Aktualnie pas posiada Tommy McCarthy. O tym, że Diablo powinien być kolejnym rywalem Brytyjczyka, poinformowała Europejska Unia Boksu.

Źródło: Super Express

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments