Niedziela, 26 Maja, 2024

Mateusz Masternak typuje walkę Szpilka vs Różański: “Artur jest faworytem, ale Łukasz nie stoi na straconej pozycji”

Mateusz Masternak typuje walkę Szpilka vs Różański: "Artur jest faworytem, ale Łukasz nie stoi na straconej pozycji"
Fot. YouTube
Opublikowane 29 maja 2021, 13:06
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już jutro Artur Szpilka powróci na ring. Pięściarz stanie do walki z Łukaszem Różańskim w kategorii wagowej bridgerweight, czyli limicie do 101,6 kg.

Starcie będzie walką wieczoru Knockout Boxing Night 15 w Rzeszowie, a w stawce znajduje się pas WBC International. Walka z Różańskim będzie dla Artura Szpilki 29 pojedynkiem w karierze. Dotychczas wygrał 24 razy, w tym 16 przez nokaut. W ostatnim pojedynku zmierzył się z Serhijem Radczenko, a decyzja o zwycięstwie Polaka była bardzo kontrowersyjna.

Natomiast Łukasz Różański wygrał wszystkie 13 walk. 12 razy kończył walkę nokautem. Na swoim koncie ma tytuł Mistrza Polski w wadze ciężkiej, który zdobył w starciu z Izu Ugonohem w 2019 roku. Różański do ringu ostatni raz wszedł we wrześniu i przez TKO zwyciężył z Ozcanem Cetinkayą.

Według bukmacherów oraz dużej części kibiców Artur Szpilka jest bez szans w pojedynku z mniej doświadczonym rywalem. Natomiast jeśli chodzi o ekspertów ze świata boksu, wielokrotnie zaznaczyli już, że wszystko zależy od głowy Artura Szpilki.

Gdzie i kiedy oglądać walkę Artur Szpilka vs Łukasz Różański? Transmisja, stream online, live, o której walka.

MATEUSZ MASTERNAK O WALCE ARTURA SZPILKI Z ŁUKASZEM RÓŻAŃSKIM

Tym razem swój typ na jutrzejszy pojedynek podał Mateusz Masternak, pięściarz, który również zwalczy na gali w Rzeszowie. Jego starcie poprzedni main event Szpilka vs Różański. Rywalem Masternaka jest Adam Balski, z którym zmierzy się o pas IBF Intercontinental.

Jeśli chodzi o umiejętności, no to wydaje się, że Artur powinien to wygrać, jest leworęczny, ma lepsze warunki, lepiej się porusza w ringu i jest faworytem – przyznał Masternak, który rozmawiał z portalem bokser.org. Pięściarz jednak przypomniał, że przed walką Różańskiego o mistrzostwo Polski, również faworytem był jego rywal, czyli Izu Ugonoh.

Uważam, że Różański ma ogromne szanse, jeśli wyjdzie zdeterminowany, będzie szedł twardo i nie da złapać się jakimś mocnym ciosem kontrującym, to w półdystansie będzie bardzo niebezpieczny – dodał.

Podsumowując, zaznaczył, że pojedynek będzie na pewno ciekawy, gdyż nie wiemy, czego się spodziewał, a zarówno jeden, jak i drugi ma szansę na zwycięstwo – Każdy ma swoje atuty, wydaje się, że Artur powinien to wygrać, ale Łukasz nie stoi na straconej pozycji.

Kursy bukmacherskie Szpilka vs. Różański

Eksperci i bukmacherzy nie dają praktycznie żadnych szans Arturowi Szpilce, który skazywany jest w walce z Różańskim na porażkę! Czy słusznie? Naszym zdaniem niekoniecznie, dlatego warto tutaj pokusić się oto, że jednak Artur wygra – jeśli nie przez nokaut, to przez decyzję.

Kursy:
Zwycięstwo Artura Szpilki – 2.38
Zwycięstwo Łukasza Różańskiego – 1.50

Jeśli chcesz obstawić walkę, zarejestruj się – tutajNa start odbierzesz darmowy zakład za 29 zł.

OTWÓRZ KONTO > TUTAJ

Źródło: bokser.org

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments