wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaBoksSzpila zdradził, czym zajmie się po zakończeniu sportowej kariery: "Mam nawet plan...

Szpila zdradził, czym zajmie się po zakończeniu sportowej kariery: „Mam nawet plan stworzenia swojego programu dla dzieci z domów dziecka, z patologii, z poprawczaków”

Pięściarz z Wieliczki w ostatnim wywiadzie zdradził, że ma już plany na to, czym zająć się po zakończeniu kariery i przejściu na sportową emeryturę.

Bez wątpienia moment, w którym Artur Szpilka odwiesi rękawice na kołek, zbliża się wielkimi krokami. Pięściarz nieustannie popełnia te same błędy, przez które przegrywa walki.

W ostatnich 8 pojedynkach Szpilka niemal w każdym starciu lądował na deskach, a 4 walki przegrał przez nokaut. Zawodnik zapowiedział, że da sobie jeszcze jedną, prawdopodobnie ostatnią szansę.

W szczerym wywiadzie udzielonym „Przeglądowi Sportowemu” pięściarz przyznał, że jest po badaniach i rozmowie z neurologiem. Lekarz uświadomił Szpilce, że wszystkie nokauty odbiją się na jego zdrowiu:

Mam w głowie duży znak zapytania, szczególnie po rozmowie z neurologiem. Człowiek się nad tym wszystkim zastanawia, a tu ktoś jeszcze mówi ci, że te wszystkie nokauty, uderzenia to są już nieodwracalne skutki. Że boks zabija ileś tam neuronów. A łapię się na tym, że czasami zapominam, co mam powiedzieć.

Pięściarz dodał, że przestaje kontrolować to, co z jego ciałem dzieje się w ringu, a o czym wszyscy wciąż powtarzają:

Jakby mózg odmawiał mi posłuszeństwa. Na zasadzie: wiem, czego nie powinienem robić, czego powinienem unikać, a i tak to do mnie wraca. Trafiasz chłopa i nagle stajesz. To mi się nie dzieje na ulicy, w sparingach. Tylko w ringu. Kiedy dochodzą emocje, dochodzi stres…

ARTUR SZPILKA O PLANACH NA PRZYSZŁOŚC PO ZAKOŃCZENIU KARIERY

Szpila wspomina również, że nigdy nie brał pod uwagę tego, że w pewnym momencie swojego życia boks mógłby zostać odsunięty na dalszy plan. Zdradził także, jakie ma pomysły i czym zajmie się po zakończeniu sportowej kariery.

Chciałbym rozmawiać o boksie, komentować go. Chociaż dzisiaj jestem w takim momencie życia, że sam nie wiem, co będzie, czuję, że chciałbym zostać przy boksie, pomagać dzieciakom. Mam nawet plan stworzenia swojego programu dla dzieci z domów dziecka, z patologii, z poprawczaków. Żeby boks ich stamtąd wyciągał, żeby dawał im jakieś możliwości – mówi Szpila.

Boks może być iskrą, która rozpali ogień. Pokaże, że można. I to nie tylko dzieciakom, które występowałyby w moim programie. Również tym, które będą oglądać go w telewizji, wysyłać SMS. Mam dobre relacje z Polsatem, kontakty z ośrodkami wychowawczymi. To byłby taki reality show. Jeździłbym po Polsce, sprawdzał te dzieciaki. Wygrany turnieju dostawałby stypendium – dodał.

Źródło: Przegląd Sportowy

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x