Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Nowe informacje w sprawie “Walusia”! Lekarze nie mogą wybudzić go ze śpiączki! “Próby podejmujemy cały czas. Niestety…”

Wstrząsające informacje o stanie "Walusia" po gali PunchDown: "Jest 2% szans, że przeżyje. Jak przeżyje, będzie..."
Fot. YouTube
Opublikowane 17 listopada 2021, 11:31
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz

Pojawiły się kolejne informacje w sprawie Artura Walczaka, który nadal jest w ciężkim stanie po ostatniej gali PunchDown.

22 października “Waluś” wziął udział w gali PunchDown 5. Zawalczył w turnieju na liście, którego stawką było 50 tysięcy złotych. W półfinałowym pojedynku zmierzył się z Dawidem “Zalesiem” Zalewskim i został ciężko znokautowany. Niedługo później musiał trafić do szpitala.

W oficjalnym oświadczeniu organizacja PunchDown przekazała:

– Niezwłocznie po poddaniu oceny sytuacji zdrowotnej Pana Walczaka, w związku z obserwowanymi u niego objawami mogącymi być wyrazem bezpośredniego zagrożenia życia, a także biorąc pod uwagę oczekiwany czas przybycia państwowego zespołu ratownictwa medycznego, zespół medyczny podjął decyzję o wezwaniu do przytomnego i mającego kontakt z ratownikami zawodnika jednostki państwowego zespołu ratownictwa medycznego, której zadaniem było przetransportowanie poszkodowanego do szpitala.

Walczak trafił do Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie przeszedł operację i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Od tamtego momentu jego stan jest ciężki.

W minionym tygodniu siostra zawodnika w rozmowie z portalem Sportowe Fakty przekazała, że lekarze czekali z wybudzaniem, aż zejdzie obrzęk mózgu.

Jeśli zawodnik zostanie wybudzony, będzie potrzebował rehabilitacji oraz stałej opieki w ośrodku rehabilitacyjnym. Pojawił się jednak problem. Jak przekazał portal Gazeta Wrocławska, od piątku lekarze bezskutecznie próbują wybudzić “Walusia” ze śpiączki.

Próby obudzenia pana Artura podejmujemy cały czas. Niestety, na razie pacjent pozostaje w śpiączce, a jego stan nadal jest ciężki – przekazała Monika Kowalska, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego.

Źródło: gazetawroclawska.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments