(VIDEO) Mundial bez Urugwaju? To bardzo możliwe! Tak tracili bramki z Boliwią

Opublikowane 17 listopada 2021, 12:07
0
0

“Klęska”, tak mecz Urugwaju z Boliwią, nazwały miejscowe media. Podopieczni Oscara Tabareza wrócili do ojczyzny bez punktów, po wysokiej porażce z Boliwią. To czwarta eliminacyjna porażka Urugwajczyków z rzędu!

Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili dwoma bramkami. Najpierw wynik po 30. minutach gry otworzył Juan Arce, a chwilę przed gwizdkiem na przerwę bramkę zdobył jeszcze Marcelo Moreno.

Moreno w drugiej połowie nie wykorzystał rzutu karnego, a w 74. minucie z boiska wyleciał Carmelo Algaranaz. Urugwaj grał przez ponad 15 minut w przewadze, lecz zamiast odrabiać stratę…jeszcze ją powiększył! W 79. minucie na 3:0 strzelił Juan Arce. To było jego drugie trafienie.

Najciekawsze wydarzenia z tego spotkania można zobaczyć poniżej:

Po tym meczu Urugwaj znajduje się na siódmej lokacie, a Boliwia okupuje ósme miejsce. Obie ekipy dzieli jeden punkt. Podopieczni Tabareza do miejsca gwarantującego awans bądź baraże o mundial tracą jedno oczko. W walce o te dwie lokaty pozostaje jednak aż sześć ekip. Brak awansu Urugwaju na Mistrzostwa Świata 2022 byłby pierwszym takim przypadkiem od 2006 roku. Urugwajczycy meldowali się bowiem, na trzech ostatnich takich imprezach.

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!