fot: Twitter.com
Opublikowane 19 listopada 2021, 22:31
0
0

Bayern Monachium przegrał swoje wyjazdowe spotkanie z klubem FC Augsburg. To druga ligowa porażka Bawarczyków. Wynik ratować próbował Robert Lewandowski, który zdobył bramkę kontaktową.

W meczu inaugurującym 12. kolejkę Bundesligi FC Augsburg na własnym obiekcie pokonał Bayern Monachium. Całe spotkanie rozegrali występujący w Augsburgu Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. Z boiska nie zszedł również Robert Lewandowski.

Wynik spotkania w 23. minucie otworzył Mads Pedersen. Zawodnik miejscowych wykorzystał zamieszanie w polu karnym Bayernu i strzałem z powietrza pokonał Neuera. W 36. minucie było już 2:0. Tym razem dośrodkowanie Iago, na gola strzałem głową zamienił Andre Hahn.

Dwie minuty później do głosu doszedł Bayern. Bramkę dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, który wykorzystał dogranie Thomasa Muellera. Do przerwy było więc 2:1.

Po przerwie trwał napór przyjezdnych. Robert Lewandowski i jego koledzy oddali aż 9 niecelnych strzałów! Tylko dwie piłki posłane przez zawodników z Monachium leciała w światło bramki. Bayern był nieskuteczny i nie zdołał doprowadzić, chociażby do remisu.

To druga ligowa porażka Bayernu Monachium. Bawarczycy w 7. kolejce ulegli na własnym stadionie 1:2 Eintrachtowi Frankfurt. Klub Lewandowskiego nadal pozostanie liderem, jednak jeśli swój mecz wygra Borussia Dortmund, to przewaga Bawarczyków stopnieje do jednego punktu.

Dla Roberta Lewandowskiego to 14 trafienie w tym sezonie Bundesligi. Drugi w klasyfikacji strzelców Erling Haaland ma na swoim koncie 9 bramek.

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!