Piątek, 24 Maja, 2024

Mógł grać dla Polski! Młody talent wybrał jednak inną reprezentację!

fot: YouTube
Opublikowane 3 grudnia 2021, 19:11
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

17-letni bramkarz Gabriel Slonina występuje na co dzień w amerykańskiej lidze MLS. Utalentowany bramkarz mógłby reprezentować jednak Polskę, ponieważ jego rodzice pochodzą właśnie z kraju nad Wisłą. Młody zawodnik wybrał jednak inny kierunek.

Gabriel Slonina zadebiutował w tym sezonie w MLS. Jesienią rozegrał 11 spotkań i 4 razy zachował czyste konto. Jego zespół, czyli Chicago Fire nie zdołał jednak wywalczyć awansu do fazy play-off i po rundzie zasadniczej zakończył sezon.

Niemniej jednak podziw może budzić fakt, że miejsca młodemu golkiperowi musiał ustąpić doświadczony 34-letni Bobby Shuttleworth, który bronił bramki Chicago Fire wiosną i na początku rundy jesiennej.

PZPN z racji na polskie pochodzenie Gabriela trzymał rękę na pulsie i starał się przekonać go do gry w biało-czerwonych barwach. Ta sztuka jednak się nie powiodła.

Wychowanek Chigaco Fire grywał wcześniej w młodzieżowych reprezentacjach Stanów Zjednoczonych. W listopadzie dostał swoją szansę w drużynie do lat 21.

Kariera Sloniny ostatnimi czasy zaczęła jeszcze bardziej nabierać tempa. Młody bramkarz został bowiem powołany do seniorskiej kadry, która 19 grudnia rozegra towarzyski mecz z Bośnią i Hercegowiną.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments