(VIDEO) Der Klassiker dla Bawarczyków! Lewandowski ponownie dał popis!

Opublikowane 4 grudnia 2021, 20:30
0
0

Bayern Monachium ograł 3:2 na Signal Iduna Park Borussię Dortmund. Swój wkład w zwycięstwo Bawarczyków miał Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki.

Wynik spotkania już w 5. minucie otworzył Julian Brandt. Niemcowi asystował Jude Belingham. Kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park nie musieli długo czekać na odpowiedź Bayernu. Robert Lewandowski w 9. minucie spotkania zamienił na bramkę dogranie Thomasa Muellera.

Gdy wydawało się, że obie ekipy zejdą na przerwę przy wyniku 1:1, bramkę dającą prowadzenie Bayernowi strzelił jeszcze Kingsley Coman. Francuz wykorzystał zamieszanie i błąd w wybiciu piłki przez defensywę BVB.

Po przerwie Borussia podobnie jak w pierwszej części ponownie zadała Bawarczykom szybki cios. W 48. minucie z bramki cieszył się Erling Haaland, któremu to asystował już drugi raz w tym meczu Jude Bellingham.

W końcowej fazie spotkania podczas jednego z rzutów rożnych Mats Hummels zagrał piłkę ręką. Sytuacja była analizowana na wozie VAR. Arbiter Felix Zwayer podjął ostatecznie decyzję o podyktowaniu rzutu karnego dla Bayernu.

Do piłki podszedł etatowy wykonawca jedenastek, czyli Robert Lewandowski. Polak jak zwykle pewnie wykorzystał rzut karny, dając Bayernowi ponowne prowadzenie.

To już siódma wygrana Bayernu z Borussią z rzędu. Dzięki temu Bawarczycy umocnili się na pozycji lidera, zostawiając za sobą właśnie ekipę BVB. Przewaga drużyny Roberta Lewandowskiego wynosi obecnie cztery oczka.