(VIDEO) Kylian Mbappe pobił rekord Leo Messiego! W jakim aspekcie jest lepszy od Argentyńczyka?

Opublikowane 7 grudnia 2021, 20:45
0
0

Kylian Mbappe w 2. minucie spotkania z Club Brugge zdobył swoją trzydziestą bramkę w Lidze Mistrzów. Tym samym stał się najmłodszym zawodnikiem, który wykręcił taką liczbę w Champions League.

Francuski zawodnik wpisał się na listę strzelców już w 2. minucie. Był to 30 gol strzelony przez Kyliana Mbappe w Lidze Mistrzów. Niedługo potem, bo po siedmiu minutach gry zdobył swoją kolejną bramkę.

PSG ostatecznie wygrało 4:1, a dwie kolejne bramki zdobył Lionel Messi. Argentyńczyk tym samym mógł odbić sobie detronizację przez Kyliana Mbappe.

To właśnie Messi dzierżył dotychczas miano zawodnika, który podczas strzelenia swojego trzydziestego gola w Lidze Mistrzów był najmłodszy. Reprezentant Argentyny zrobił to, mając 23 lata i 131 dni.

Kylian Mbappe przebił wyczyn Messiego o prawie pół roku. Francuz w chwili zdobycia trzydziestej bramki liczył sobie 22 lata i 352 dni.