sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaBoxing Day rozpieszcza kibiców! Co mecz to więcej bramek!

Boxing Day rozpieszcza kibiców! Co mecz to więcej bramek!

Chociaż trzy spotkania Boxing Day zostały przełożone, to te, które zdołały odbyć się zgodnie z terminem, rozpieściły kibiców ilością bramek. W dotychczasowych spotkaniach Świątecznej kolejki padło aż 22 gole!

W meczu Norwich City – Arsenal Londyn Kanonierzy pewnie ograli Kanarki 0:5. Wynik spotkania w 8. minucie otworzył Bukayo Saka.

Tuż przed przerwą rezultat podwyższył Kieran Tierney. W drugiej połowie na listę strzelców drugi raz wpisał się Saka. Swoje trafienie dołożyli jeszcze Alexandre Lacazette i Emile Smith Rowe.

Wynikiem 3:0 zakończyło się spotkanie Tottenham Hotspur – Crystal Palace. Bramki dla Kogutów zdobyli Harry Kane, Lucas Moura oraz Heung-Min Son.

W polskim pojedynku West Ham United – Southampton lepsza okazała się drużyna Jana Bednarka. Polak wpisał się na listę strzelców w 70. minucie, ustalając wynik spotkania na 2:3.

Wcześniej dla Świętych strzelali Mohammed Elyonoussi oraz James Ward-Prowse. U Młotów na listę strzelców wpisali się Michail Antonio oraz Said Benhrama.

Niesamowite strzelanie na Etihad Stadium urządził sobie Manchester City i Leicester City. Obywatele po pierwszej połowi i bramkach Kevina De Bruyne, Riyada Mahreza, Ilkaya Gundogana oraz Raheema Sterlinga prowadzili 4:0.

Po zmianie stron Lisy rozpoczęły swoją gonitwę. James Maddison, Ademola Lookman oraz Kelechi Iheanacho doprowadzili do stanu 4:3. Aymeric Laporte i ponownie Raheem Sterling sprawili jednak, że mecz zakończył się kosmicznym wynikiem 6:3!

Dzisiaj odbędą się jeszcze spotkania Aston Villa – Chelsea Londyn oraz Brighton – Brentford. Jutro Newcastle United zmierzy się z Manchesterem United. Trzy mecze tej kolejki zostały odwołane.