Sobota, 27 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Czerwona kartka i niewykorzystany karny! Wielkie emocje w końcówce finału Superpucharu Hiszpanii!

Opublikowane 16 stycznia 2022, 21:29
0
0

Real Madryt zgodnie z przewidywaniami kibiców wygrał dzisiejszy finał Superpucharu Hiszpanii. Królewscy ograli Athletic Bilbao 2:0.

Na King Abdullah Sports City od początku przeważali gracze Realu Madryt. Kibice zgromadzeni na stadionie oraz przed telewizorami na pierwszą bramkę musieli czekać prawie do końca pierwszej połowy.

Wynik spotkania w 38. minucie meczu otworzył Luka Modrić. Chorwat wykorzystał podanie od Rodrygo. Wcześniej Brazylijczyk popisał się efektownym i co najważniejsze dla Realu, także efektywnym rajdem pomiędzy obrońcami Basków.

Królewscy z wysokiego C rozpoczęli także drugą odsłonę spotkania. W 50. minucie gracze Realu zasygnalizowali sędziemu, że Yeray Alvarez zagrał ręką w polu karnym. Sytuacja została przeanalizowana przez VAR.

Arbiter podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Karim Benzema. Królewscy prowadzili już 2:0!

Po tym wydarzeniu inicjatywę w meczu przejęła ekipa Basków. Dobrą okazją do strzelenia bramki kontaktowej miał min. Raul Garcia.

W 87. minucie sędzia ponownie skorzystał z analizy VAR. Tym razem chodziło o Edera Militao i ewentualny rzut karny dla Athletico. Arbiter Cesar Soto Grado wskazał na wapno, a dodatkowo ukarał Militao czerwoną kartką.

Do rzutu karnego podszedł Raul Garcia, ale Thibaut Courtois przewidział jego zamiary i wybronił strzał Hiszpana.

Dla Realu Madryt to 12 Superpuchar Hiszpanii w historii. Dotychczas najwięcej, bo 13 takich trofeów zgarnęła FC Barcelona.

Real Madryt – Athletic Bilbao 2:0 (1:0)
Bramki: 38′ Modrić, 52′ Benzema (kar.)