(VIDEO) Żurkowski znów strzela w Serie A! Zobacz trafienie Polaka

Opublikowane 16 stycznia 2022, 16:56
0
0

Venezia podejmowała na własnym obiekcie ekipę Empoli. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Bramkę dla przyjezdnych zdobył Żurkowski, który rozegrał prawie 80 minut.

Polak otworzył wynik w 26. minucie meczu. Piłkę w pole karne wrzucił Filippo Bandinelli, a Żurkowski pewnym strzałem umieścił ją w siatce.

Empoli przeważało i miało jeszcze kolejne sytuacje do podwyższenia wyniku. W pierwszej połowie nie padło już jednak więcej bramek.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli grać znacznie odważniej. Udany debiut w barwach Venezii zaliczył Nani. Portugalczyk wszedł na boisko w 72. minucie, i już po chwili asystował przy bramce Davida Okereke.

Szymon Żurkowski został zmieniony w 79. minucie meczu. Wynik spotkania nie uległ już jednak zmianie.

Dla 24-letniego Żurkowskiego to była czwarta bramka w tym sezonie Serie A. Więcej trafień od Polaka w Empoli mają tylko Nedim Bajrami (5) i Andrea Pinamonti (7).

Venezia utrzymała 17. lokatę, natomiast Empoli awansowała na miejsce numer 11. W następnej kolejce zespół Polaka zmierzy się na własnym obiekcie z Romą. Venezię czeka natomiast trudny wyjazd na mecz z Interem.

Venezia – Empoli 1:1 (0:1)
Bramki: 73′ Okereke – 26′ Żurkowski