(VIDEO) Punkty zostają w Krakowie! Zobacz jak z obroną Lechii rozprawił się świetny młodzieżowiec

Opublikowane 11 lutego 2022, 22:26
0
0

Cracovia ograła 1:0 Lechię Gdańsk. Pasy wykorzystały korzystny układ terminarza początku rundy wiosennej i z dwóch domowych spotkań wyciągnęły aż 4 punkty. Dla Lechii to trzecia wyjazdowa porażka z rzędu.

Wynik spotkania już w 6. minucie mógł otworzyć Michał Rakoczy. Zawodnik Cracovii stanął przed bardzo dobrą szansą na wpisanie się na listę strzelców po błędzie Dusana Kuciaka. Gdyby nie Michał Nalepa to Rakoczy cieszyłby się już z bramki.

Szybko swoją okazję miała również Lechia. W 13. minucie spotkania Pasy przed stratą gola uratowała poprzeczka, na której to zatrzymała się piłka strzelona przez Ilkaya Durmusa.

W 21. minucie świetną interwencją popisał się Kubicki. Defensor Lechii przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Pasów. Gospodarze niedługo potem przeprowadzili kolejną szybką i składną kontrę. Tym razem kończył ją Jakub Jugas, lecz na jego drodze stanął Kuciak.

W pierwszym kwadransie po zmianie stron brakowało klarownych sytuacji. Akcje albo kończone były niecelnymi strzałami, albo kasowane przez defensorów obu ekip.

Wynik spotkania otworzył Michał Rakoczy, który w 68. minucie wykorzystał akcję po stracie Jarosława Kubickiemu. Młodzieżowcowi w tej akcji wtórował Mathias Rasmussen.

Lechia mogła bardzo szybko wyrównać. Przyjezdni już po trzech minutach mieli ku temu dogodną okazję. Durmus podał piłkę do Zwolińskiego, który minął Kuciaka, ale nie zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Zamiast tego dogrywał na piąty metr, lecz nikt z jego drużyny nie zamknął tego podania.

Zawodnicy Cracovii kontrolowali przebieg końcowych minut spotkania i nie wypuścili z rąk kompletu punktów. W 90. minucie wynik spotkania na 2:0 ustalił Cornel Rapa. Rumun zamknął dośrodkowanie od Pelle van Amersfoorta.

Cracovia – Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
Bramki: 68′ Rakoczy