(VIDEO) Twierdza zdobyta! Zobacz błyskawiczną bramkę Rakowa

Opublikowane 12 lutego 2022, 19:25
0
0

W hicie 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom gościł u siebie Raków Częstochowa. Przyjezdni zdołali wygrać to spotkanie 1:0 i jako pierwsi w tym sezonie Ekstraklasy wywieźli komplet punktów z Radomia.

Na bramkę w tym starciu nie trzeba było długo czekać. Giannis Papanikolaou pokonał bowiem Majchrowicza już w…13 sekundzie spotkania! To drugi najszybszy gol w historii Ekstraklasy!

Pierwsze minuty spotkania należały do przyjezdnych. Raków napierał na Radomiak i w 8. minucie niewiele brakowało, a Petrasek skierowałby piłkę między słupki gospodarzy.

Goście atakowali dalej. Radomiak przed stratą kolejnych bramek ratował Majchrowicz. W 20. minucie gry groźnie główkował Sturgeon, ale na posterunku cały czas był golkiper gospodarzy.

Po 30 minutach spotkania obraz gry uległ zmianie i do głosu doszedł także Radomiak. W pierwszej połowie gospodarzom nie udało się jednak oddać celnego strzału na bramkę Rakowa. Tych niecelnych prób było natomiast cztery.

Po powrocie na murawę Radomiak grał odważniej i na mniej pozwalał Rakowowi. Podopieczni Marka Papszuna przetrwali jednak nawał akcji gospodarzy.

W 63. minucie po błędzie Majchrowicza prowadzenie gości mógł podwyższyć Fran Tudor. Zawodnika Rakowa uprzedził jednak naprawiający swój błąd golkiper.

Świetną okazję do podwyższenia prowadzenia miał w 83. minucie Deian Sorescu. Nowy nabytek Rakowa zamiast wyłożyć piłkę Musiolikowi zdecydował się na indywidualne zakończenie akcji i oddał niecelny strzał.

Bramka Papanikolaou:

Radomiak Radom – Raków Częstochowa 0:1 (0:1)
Bramki: 1′ Papanikolaou

W przyszłą sobotę Radomiak Radom wybierze się do Grodziska na mecz z Wartą Poznań. W ten sam dzień swoje spotkanie rozegra również Raków. Częstochowian czeka wyprawa do Zabrza, gdzie zmierzą się z miejscowym Górnikiem.